Sopot: Co kochają kandydaci na prezydenta miasta

  Sopot: Co kochają kandydaci na prezydenta miasta

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wojciech Fułek zorganizował konwencję, a Jacek Karnowski jeździł na rowerze.
  Niedzielna wycieczka była też okazją do promocji kolejnych ośmiu kilometrów ścieżek rowerowych, które w ciągu roku powstaną w Sopocie.

  Niedzielna wycieczka była też okazją do promocji kolejnych ośmiu kilometrów ścieżek rowerowych, które w ciągu roku powstaną w Sopocie. ©fot. Kamila Grzenkowska

  To był pracowity weekend dla kandydatów na prezydenta Sopotu. W sobotę odbyła się konwencja wyborcza ruchu "Kocham Sopot", którego liderem jest Wojciech Fułek. Były wiceprezydent miasta został podczas spotkania przedstawiony jako kandydat ruchu KS. Zaprezentowano też kandydatów do Rady Miasta. Wśród nich są m.in. członkowie Platformy Obywatelskiej - Jarosław Kempa i Jerzy Hall, a także radny Henryk Hryszkiewicz. Dlaczego nie startują z list własnej partii?
  - Od pewnego czasu obowiązuje tu "polityka miłości" - stwierdził Jerzy Hall, nawiązując do słów premiera Donalda Tuska. - Karnowski kocha władzę, a Fułek kocha Sopot.


  Wśród kilkuset osób, które pojawiły się na sobotnim spotkaniu zorganizowanym w jednym z sopockich hoteli, był m.in. Franciszek Walicki ("ojciec" polskiego bigbitu i rocka) oraz członkowie sopockiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wręczyli Fułkowi legitymację i odznakę AK za "identyfikowanie się z ideą, jaka przyświecała żołnierzom".

  W sobotę Wojciech Fułek zaprezentował też hasło swojej kampanii. Brzmi "Teraz mieszkańcy". - Może niektórym wyda się banalne, ale dla mnie to pewne zobowiązanie - mówił. Podkreślał, że jego polityka będzie skierowana na mieszkańców i ich problemy, bo czas wielkich inwestycji już się kończy.

  Ruch "Kocham Sopot" miał w sobotę ponad 700 członków. W czasie konwencji dołączały do niego kolejne osoby, wśród nich rodziny i znajomi kandydatów na miejskich radnych.

  W zupełnie innym stylu kampanię prowadził Jacek Karnowski. Poprzez portal społecznościowy, swoją stronę internetową i znajomych zaprosił chętnych na niedzielną wycieczkę rowerową szlakiem sopockich inwestycji.

  Zaproszenie przyjęło kilkadziesiąt osób. Wspólnie z prezydentem odwiedzili plac budowy Opery Leśnej, Dom Seniora, przystanek SKM w Sopocie Wyścigach, halę Ergo Arena i na koniec Sopocki Klub Żeglarski, który wkrótce będzie się rozbudowywał w wielkie Centrum Żeglarstwa.
  - To lepsze niż klejenie plakatów na ulicach i zaśmiecanie miasta - stwierdził Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Uczestnicy wycieczki zaczęli podziwiać to, co mają. Zauważali, że wolny czas mogą spędzić w galerii sztuki zamiast w galerii handlowej.

  Niektórzy rowerzyści przyznali, że wybrali się na wycieczkę, bo nie byli dawno na terenie Opery Leśnej, inni zdecydowali się na nią, bo była ładna pogoda.

  Podczas niedzielnego wypadu prezydenta wspierało tylko dwóch radnych: Lesław Orski i Piotr Bagiński. Obu panom inwestycje sopockie były jednak dobrze znane. - Jedyną nowością było to, że jako pierwszy zaśpiewałem na nowej scenie - żartował Lesław Orski.

  Niedzielna wycieczka była też okazją do promocji kolejnych ośmiu kilometrów ścieżek rowerowych, które w ciągu roku powstaną w Sopocie.


  Kandydaci
  - Jacek Karnowski to oficjalny kandydat na prezydenta sopockiej Samorządności. Członkowie PO wspierają go politycznie. Karnowski zasiada na prezydenckim fotelu od 12 lat. W przeciwieństwie do swoich konkurentów uważa, że miastu potrzeba inwestycji.

  - Wojciech Fułek jest oficjalnym kandydatem ruchu społecznego "Kocham Sopot". Jego członkami są m.in. naukowcy, osoby związane z kulturą i przedsiębiorcy.
  Fułek przez 12 lat pełnił funkcję wiceprezydenta Sopotu, zajmując się m.in. sprawami kultury i sportu. Zapewnia, że jako prezydent będzie zwracał uwagę na potrzeby sopocian.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Każdy ma jakieś hobby

   Twój podpis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Adamowicz na przykład kocha chłopców.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama