Jacek Karnowski i Cezary Jakubowski oskarżają

  Jacek Karnowski i Cezary Jakubowski oskarżają

  Darek Janowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kończy się proces Jakuba Ś., byłego działacza PO, którego były wiceprezydent Sopotu, a obecnie radny Cezary Jakubowski (PO) oskarża o pomówienie.

  Jego zdaniem, Jakub Ś. jest autorem ulotki, która pojawiła się na ulicach Sopotu przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Były w niej zdjęcia kandydatów na radnych i ich krótkie charakterystyki.

  Pod fotografią Jakubowskiego pojawiła się informacja, że przegrał swoje mieszkanie w karty i że uprawia podejrzany proceder handlu mieszkaniami. Jakubowski twierdzi, że to kłamstwo. Dlatego kilka miesięcy temu złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia.

  Na wczorajszej rozprawie miał zeznawać Krzysztof K., dziennikarz, który kilka miesięcy temu napisał, że wydawcą ulotki jest właśnie Jakub Ś. Reporter nie pojawił się w sądzie i nie usprawiedliwił nieobecności. Został ukarany 2 tys. zł grzywny.

  Krzysztof K. ma zeznawać na kolejnej rozprawie, którą sąd wyznaczył na 7 sierpnia.

  - Nie napisałem tego, o co się mnie oskarża - zapewnia Jakub Ś. - Nie wiem, kto jest wydawcą tej ulotki.
  Dlaczego Cezary Jakubowski i Jacek Karnowski (on też złożył w sądzie przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia) nękają Jakuba Ś.? - Od lat mówię im, że Sopot przeżarty jest układami, a radni nie stanowią prawa, tylko reprezentują interesy wąskiej grupy ludzi - mówi były działacz PO. - Podejrzany proceder handlu mieszkaniami jest w Sopocie powszechny.

  Obrońca Jakuba Ś., mecenas Małgorzata Strzelecka, twierdzi, że jej klient jest niewinny.

  - Jedynym dowodem przeciwko niemu - powiedziała adwokat - mogą być tylko zeznania dziennikarza, który jednak nie pojawił się na rozprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo