W czołówce najlepszych biegaczy

Lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Olimpijczyk Skorzewo wzięli udział w tegorocznej edycji Biegu Świętego Dominika, który miał miejsce w Gdańsku.

Bieg jest elementem największej imprezy targowej na Pomorzu, jaką jest Jarmark Dominikański. Jak podkreśla Leszek Zblewski z UKS Olimpijczyk Skorzewo, zawodnicy tego klubu co roku sprawdzają swoją formę w gdańskiej imprezie.

W biegu uczestniczyli: Monika Czapiewska, Daniel Pek oraz Maciej Kerszen. Lekkoatleci ze skorzewskiego klubu zaprezentowali się bardzo dobrze podczas tegorocznej edycji biegu. Najlepiej wypadł Daniel Pek, który w biegu głównym na dystansie 5 kilometrów zajął drugie miejsce wśród mężczyzn. Natomiast Maciej Kerszen uplasował się na 38 pozycji w biegu na dystansie 10 kilometrów. Taki wynik dał temu zawodnikowi 27 pozycję w klasyfikacji Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 kilometrów.

Z kolei Monika Czapiewska, dystans 5 kilometrów, w którym rywalizowały panie, pokonała jako piąta zawodniczka. Dodajmy również, że lekkoatletka znakomicie zaprezentowała się również w biegu zorganizowanym w ramach cyklu Kaszuby Biegają, który odbył się w Lipuszu. Monika Czapiewska rywalizowała na dystansie 11,5 kilometra. Tę trasę pokonała w czasie 45 minut i 15 sekund. Tym samym, okazała się bezkonkurencyjna w tej imprezie.