Sparingi. Chojniczanka przegrała z Olimpią Grudziądz. Bytovia i Gryf Wejherowo wygrywali z niżej notowanymi [wideo]

Rafał Rusiecki
od 16 lat
Sparingi zimowe. Sobota obfitowała w mecze kontrolne z udziałem naszych drużyn z lig centralnych. Chojniczanka mierzyła się z wyżej notowaną Olimpią Grudziądz, natomiast drugoligowe Bytovia Bytów i Gryf Wejherowo spotkały się na boisku z przeciwnikami z niższych lig.

W Chojnicach spotkały się drużyny z Fortuny 1 ligi. Walcząca o wyjście z dna tabeli drużyna trenera Zbigniewa Smółki nie sprostała aspirującej do gry w barażach o PKO Ekstraklasę Olimpii Grudziądz i przegrała w sobotę 1:2. Honorowe trafienie, jak się później okazało, zaliczył Janusz Surdykowski.

Teraz ekipa z Chojnic rozpocznie zgrupowanie w Stężycy. Tam w sobotę zaplanowany ma sparing z liderem swojej ligi, Wartą Poznań.

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Maciej Kona (52), 1:1 Janusz Surdykowski (87), 1:2 Mohamed Medfai (90)

Chojniczanka: (I połowa) Witan - Mudra, Klabník, Michalski, Wachowiak - Papikjan, Wiktorski, Paprzycki, B. Wolski, Jagiełło - Kuzimski. (II połowa) Janukiewicz - Podgórski, Bartosiak, Spychała (75 Wędzelewski), Pietruszka - Sacharuk, Paprzycki (60 Kasperowicz), B. Wolski (60 Drozdowicz), Trojanowski, Żukowski (75 Rajch) - Surdykowski

II-ligowa Bytovia w sobotę mierzyła się w Stężycy z III-ligową Radunią. Podopieczni trenera Adriana Stawskiego pojechali na sparing wprost z zakończonego we Władysławowie zgrupowania. Po pierwszej połowie było 1:0, kiedy to w 35 minucie Adrian Bielawski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Karolu Czubaku. W drugiej części dwie bramki dołożył jeszcze Piotr Giel, który zameldował się na boisku po zmianie stron.

- Niektórzy mówią, że wynik nie jest ważny, ale ja jestem innego zdania, ponieważ buduje pewność siebie u zawodników - wyjaśnia trener Adrian Stawski. - Chcemy wygrywać w sparingu tak, jak w meczu ligowym. I tak do tego podchodzimy. Pracujemy ciężko na treningach, aby być lepszym w organizacji gry. Do tego dokładamy przygotowanie fizyczne, które jest nadzorowane przez profesora Jastrzębskiego. Stawialiśmy na wysoki pressing z bardzo dobrym zespołem, bo do takich zalicza się Radunia. Mamy teraz dwa dni wolnego i spotykamy się znowu we wtorek po południu.

Radunia Stężyca - Bytovia Bytów 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Bielawski (35-karny), 0:2 Piotr Giel (69), 0:3 Piotr Giel (90)

Bytovia: Gostomski - Deleu, Memić, Bąk, Liberacki - Bielawski (46 Szela), Lech, Zawistowski (46 Giel), Feruga (68 Błaszkowski), Ameyaw (75 P. Wolski) - Czubak (58 Hołtyn)

Wejherowski Gryf po raz kolejny zawitał do Gdańska na boisko przy ul. Budowlanych, gdzie zmierzył się z IV-ligowym Stolemem Gniewino. Drużyna trenera Łukasza Kowalskiego wygrała 2:0.

Kolejny test-mecz Gryf zaplanował w niedzielę w Gdańsku z Radunią Stężyca.

Gryf Wejherowo - Stolem Gniewino 2:0 (1:0)