MŚ 2014. Brazylia - Niemcy 1:7. Canarinhos zdemolowani! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Ten, kto nie oglądał mecz półfinałowego pomiędzy Brazylią i Niemcami, ma czego żałować. Podopieczni trenera Joachima Loewa zdemolowali bezradnych gospodarzy turnieju - Brazylijczyków, wygrywając pojedynek aż 7:1!

Takiego meczu na mundialu w Brazylii jeszcze nie było, a właściwie takiej demolki. "Canarinhos" chyba nawet w najczarniejszych snach nie wyobrażali sobie takiego pojedynku. Niemcy na boisku rządzili w zasadzie od pierwszej do ostatniej minuty, nie dając rywalowi nawet cienia nadziei na sukces.

Piłkarze ze Starego Kontynentu otworzyli wynik spotkania już w 11. minucie. Niepilnowany w polu karnym Thomas Mueller nie miał problemów z pokonaniem Julio Cesara. Od tego momentu rozpoczął się prawdziwy dramat dla gospodarzy. Między 23. a 29. minutą Niemcy strzelili bowiem Canarinhos cztery bramki! Do siatki trafiali kolejno: Miroslav Klose, dwukrotnie Toni Kross i Sami Khedira. Już po 30 minutach gry można było w zasadzie kończyć to spotkanie, bo Brazylijczycy stracili wszelkie chęci do gry. Próbowali co prawda od czasu do czasu wybierać się pod bramkę rywala, ale albo nic z tego nie wynikało, albo świetnie interweniował Manuel Neuer.

Niemcy natomiast... nie zamierzali poprzestawać i w dalszym ciągu stwarzali ogromne zagrożenie pod bramką załamanego wręcz Cesara. Brazylijski golkiper jeszcze dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki - po strzałach Andre Schuerrle. Trzeba jednak zaznaczyć, że Brazylijczycy popełniali fatalne błędy w defensywie, które na tym poziomie po prostu nie mają prawa się przytrafiać.

W 90. minucie honorową bramkę dla Canarinhos zdobył Oscar. To jednak w żaden sposób nie pocieszyło gospodarzy i zrozpaczonych kibiców. Niemcy byli tego dnia wyjątkowo skuteczni i bezlitośnie wykorzystywali błędy rywala. Można nawet rzec, że rozegrali perfekcyjny pojedynek. Brazylijczycy natomiast zanotowali najwyższą porażkę w historii.

W finale podopieczni trenera Joachima Loewa zmierzą się ze zwycięzcą pary środowego półfinału - Argentyna - Holandia.

Brazylia - Niemcy 1:7 (0:5)

Bramki: 0:1 Thomas Mueller (11), 0:2 Miroslav Klose (23), 0:3 Toni Kroos (24), 0:4 Toni Kroos (26), 0:5 Sami Khedira (29), 0:6 Andre Schuerrle (69), 0:7 Andre Schuerrle (79), 1:7 Oscar (90).

Żółta kartka - Brazylia: Dante.

Sędzia: Marco Rodriguez (Meksyk). Widzów 58 141.

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo - Oscar, Fernandinho (46. Paulinho), Luiz Gustavo, Bernard, Hulk (46. Ramires) - Fred (69. Willian).

Niemcy: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels (46. Per Mertesacker), Benedikt Hoewedes - Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira (76. Julian Draxler), Toni Kroos, Mesut Oezil - Thomas Mueller, Miroslav Klose (58. Andre Schuerrle).