Młodzi lekkoatleci ze Skorzewa są w świetnej formie i zdobywają medale

Kolejny znakomity występ mają za sobą reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo.

Tym razem młodzi lekkoatleci sprawdzali swoją formę podczas kolejnej edycji zawodów Kaszuby Biegają, która odbyła się w Przodkowie w powiecie kartuskim.

Najlepszy wynik uzyskała czołowa lekkoatletka skorzewskiego klubu, Monika Czapiewska. Wywalczyła ona pierwszą pozycję w Biegu Głównym nazywanym też Ćwierćmaratonem Szwajcarii Kaszubskiej. Trasę o długości 11,5 kilometra nasza zawodniczka pokonała z czasem 43.53. Warto zaznaczyć, że jej zwycięstwo było bezapelacyjne, o czym świadcz fakt, że kolejna zawodniczka, pojawiła się na mecie z ponad trzyminutową stratą do Moniki Czapiewskiej. Nie był to jedyny sukces zawodników ze Skorzewa. Konrad Dułak oraz Amelia Pobłocka wywalczyli pierwsze pozycje w swoich kategoriach wiekowych.

Natomiast Patrycja Pawłowska ukończyła bieg na drugiej pozycji, a Paulina Pawłowska na miejscu trzecim. Poza podium znaleźli się Maciej Wica - czwarta pozycja oraz Piotr Zblewski - piąte miejsce. Kolejne zawody z cyklu Kaszuby Biegają już 30 lipca w Lipuszu.