Medal na mistrzostwach był blisko

Bardzo dobrze zaprezentowała się [b]Weronika Lizakowska[/b], zawodniczka Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów. Zawody odbyły się w Iławie nad najdłuższym jeziorem w Polsce.

Weronika Lizakowska wzięła udział w biegu na dystansie 3000 metrów. Jak podkreśla trener lekkoatletki, Wojciech Pobłocki, po bardzo dobrym biegu na szybkiej i trudnej technicznie trasie, do 2600 metra, Weronika Lizakowska plasowała się w pierwszej trójce.

- Na ostatnich 400 metrach zabrakło wytrzymałości końcowej i ostatecznie Weronika zajęła piąte miejsce - mówi Wojciech Pobłocki, trener z KUKS Remus. - Pomimo tego uważam, że jest to bardzo dobry wynik, tym bardziej, że w rywalizacji uczestniczyły utytułowane zawodniczki. Nadmienię tylko, że w tym biegu wystartowało aż sześć medalistek Mistrzostw Polski, a Weronika przegrała nieznacznie.

W zawodach w Iławie startowały 74 zawodniczki. Z kolei Weronika Pustułka, lekkoatletka kościerskiego klubu na tym samym dystansie wywalczyła 29 lokatę.
Dodajmy na koniec, że Weronika Lizakowska obecnie przygotowuje się do najważniejszego startu, którym będą letnie Mistrzostwa Polski, czyli Olimpiada Młodzieży. Odbędzie się ona w sierpniu