Iga Świątek wygrała turniej w Pekinie. W finale pokonała Ludmiłę Samsonową!

Łukasz Konstanty
W niedzielę, 8 października, od 13.30 odbywał się finał turnieju WTA 1000 w Pekinie, w którym Iga Świątek zmierzyła się z Ludmiłą Samsonową. Faworytką starcia była Polka, która plasuje się obecnie na drugim miejscu w światowym rankingu i która wcześniej wygrała obydwa starcia ze wspomnianą rywalką. Zobacz zapis naszej relacji na żywo, by przekonać się, czy Świątek wygrała szesnasty w karierze i piąty w 2023 roku turniej tenisowy.

Finał turnieju WTA 1000 w Pekinie: Iga Świątek - Ludmiła Samsonowa 6:2, 6:2

Po raz ostatni obydwie tenisistki zmierzyły się w lutym tego roku w Dubaju - zwycięstwo odniosła Polka, która oddała rywalce tylko jednego gema
15:0208.10.2023

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo

14:5208.10.2023

To piąty tegoroczny triumf w turnieju WTA Igi Świątek - wcześniej najlepsza okazywała się w Dosze, Stuttgarcie, Paryżu i Warszawie

14:5008.10.2023

Koniec! Błąd Samsonowej i 6:2 w drugim secie. Iga Świątek zwyciężczynią turnieju w Pekinie!

14:4908.10.2023

Kapitalne minięcie w wykonaniu Igi - jest pierwsza piłka meczowa!

14:4808.10.2023

Czy to będzie ostatni gem? Serwuje Samsonowa, jest 40-40

14:4308.10.2023

Sukces coraz bliżej - kolejny pewnie wygrany gem serwisowy Igi - 5:2!

14:4008.10.2023

Samsonowa jeszcze się nie poddaje, wygrała gema przy własnym serwisie - 4:2 dla Igi

14:3508.10.2023

Samsonowa postawiła trudne warunki, ale w najważniejszych momentach piątego gema popełniła proste błędy (wyrzuciła piłkę za kort) - 4:1 dla Polki!

14:3008.10.2023

Pierwsze przełamanie w drugim secie! Wygrany gem przez Igę do zera! Polka prowadzi 3:1!

14:2708.10.2023

Świątek po raz kolejny pewnie wygrywa swój gem serwisowy - 2:1!

14:2308.10.2023

Dwa asy serwisowe pomogły Samsonowej doprowadzić do wyrównania - 1:1

14:2008.10.2023

Udany początek drugiego seta. Iga prowadzi 1:0. Rywalka popełnia mnóstwo błędów.

14:1608.10.2023

Jeśli statystyki nie kłamią Iga Świątek w pierwszej partii nie popełniła ani jednego wymuszonego błędu!

14:1508.10.2023

Samsonowa posłała piłkę w siatkę - 6:2 dla Igi w pierwszym secie!

14:1408.10.2023

Pierwsza szansa na zakończenie seta!

14:0908.10.2023

Już 5:2 dla Igi! Polka blisko zwycięstwa w pierwszym secie.

14:0508.10.2023

Podwójny błąd serwisowy kończy szósty gem. Pierwsze przełamanie w meczu - 4:2 dla Świątek!

14:0308.10.2023

Samsonowa mogła doprowadzić do wyrównania, zdecydowała się jednak na skrót, który wylądował... poza kortem. 40-40 w szóstym gemie

13:5808.10.2023

3:2 dla Igi! Samsonowa ma problemy z trafianiem w kort w gemach, w których serwuje Polka

13:5508.10.2023

Samsonowa odpowiada równie dobrymi serwisami - 2:2.

13:5108.10.2023

Szybki gem serwisowy Igi Świątek. Nieudane returny Samsonowej i 2:1 dla Polki!

13:4808.10.2023

Samsonowa dopięła swego - 1:1

13:4708.10.2023

Niezły początek Samsonowej w drugim gemie, ale Iga nie zamierza łatwo oddać punktu - 40-40

13:4308.10.2023

Rozpoczęło się od 0-30, ale Polka zdołała odwrócić losy gema. 1:0 dla Świątek.

13:4008.10.2023

Zaczynamy. Jako pierwsza serwuje Iga.

13:3508.10.2023

Dla Igi Świątek to trzeci tegoroczny finał w turnieju rangi 1000. Dwa poprzednie - w Dubaju i Madrycie - zakończyły się porażką. Do trzech razy sztuka?

13:3108.10.2023

Witamy w relacji na żywo z finałowego pojedynku tenisowego turnieju WTA 1000 w Pekinie, w którym zmierzą się Iga Świątek i Ludmiła Samsonowa.