Kitesurferzy opanowali cypel w Rewie

RR
Marek Rowiński jr wygrał w Rewie w konkurencji freestyle
Marek Rowiński jr wygrał w Rewie w konkurencji freestyle Ł. Nazdraczew
Faworyci nie zawiedli i potwierdzili wysoką formę podczas rozgrywanych przez dwa dni w Rewie kolejnych zawodów z cyklu Ford Kite Cup 2013. W konkurencji freestyle wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Winkowska, a w wśród mężczyzn Marek Rowiński jr.

W kategorii kobiet we freestylu prym wiodła aktualna mistrzyni świata Karolina Winkowska, która zaprezentowała bogaty repertuar trudnych technicznie trików, wykonywanych z dużą siłą latawca. Należały do nich m.in. :"bj3", "313", back mobe oraz s-bend to switch. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Lange, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Grzymska, startująca również w konkurencji Race.

Także w licznie reprezentowanej kategorii mężczyzn, dzięki sile wiatru ponad 20 węzłów odbyło się wiele widowiskowych pojedynków. Do najciekawszych należał hit zawodnika z Australii Alexandra Lewis - Hughes i Denisa Żurika. Doświadczony Australijczyk pokazał wiele stylowych trików z grabami, którym jednak zabrakło mocy. Natomiast Denis zaprezentował swoje najlepsze triki, które wykonywał pewnie i z dużą mocą.

Pod nieobecność, kontuzjowanego Victora Borsuka z Teamu Forda, wielokrotnego zwycięzcy pucharów pozostali zawodnicy z determinacją walczyli o zwycięstwo. Wśród mężczyzn zwyciężył Marek Rowiński jr, przed Pawłem Kiczką i Denisem Żurikiem.

Dużą popularnością wśród kitesurferów cieszyła się druga, z głównych konkurencji racing, w której czołowa czwórka zawodników walczyła ramię w ramię, często zamieniając się na prowadzeniu. Wiele wyścigów rozstrzygało się prawie na linii mety, co świadczyło o wyrównanym poziomie. W miarę rozgrywanych wyścigów przewagę zyskiwał Tomek Janiak, który zwyciężył w tej konkurencji, wyprzedzając Błażeja Ożoga i Maksa Żakowskiego. Przemek Miarczyński uplasował się na czwartym miejscu.

Następny, trzeci etap Pucharu Polski z cyklu Ford Kite Cup w Łebie w dniach 12-14 lipca.