Zwabią i policzą turystów

  Zwabią i policzą turystów

  Krzysztof Miśdzioł

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Samorządy ziemi puckiej - wszystkie gminy i powiat - łączą się we wspólnej akcji promującej region. Kampania turystyczna "Zobacz, ile może nasze morze" ma trwać ponad rok, przyciągnąć kolejnych wczasowiczów i rozreklamować ziemię pucką w Polsce.
  Jednym z najważniejszych elementów będzie opracowanie dotyczące liczby turystów przyjeżdżających do nadmorskich miejscowości. - Tak naprawdę nie wiemy, ilu gościmy wczasowiczów - tłumaczy Danuta Necel-Lewandowska z Biura Inicjatyw Ponadlokalnych puckiego starostwa. - Dane są szacunkowe i opracowywane różnymi metodami: w jednej miejscowości na podstawie opłat klimatycznych, w innej na podstawie liczby miejsc w kwaterach itp. Chcemy dowiedzieć się też, kim są turyści wybierający nasz region, aby sprecyzować ofertę.

  Nowością, która ma pozwolić dotrzeć do większej liczby osób, jest tzw. mobilny punkt informacji. Pod tą nazwą będą się kryli pracownicy sezonowi (np. studenci), którzy w Gdańsku i Gdyni będą jeździć na rolkach w pobliżu miejsc, gdzie cumują tramwaje wodne i wręczać materiały promocyjne pasażerom udającym się katamaranami do portów w Jastarni i Helu. Z ulotek podróżujący dowiedzą się, jakie są ciekawe miejsca na ziemi puckiej i w okolicy, które warto odwiedzić i jakie najciekawsze wydarzenia szykowane są w najbliższym czasie.

  Kolejnym zadaniem ma być potężna kampania promocyjna w mediach ogólnopolskich.
  - Chodzi np. o spoty reklamowe w telewizjach - mówi Danuta Necel-Lewandowska. - Taką kampanię przygotowało już województwo zachodniopomorskie, planuje ją nasze województwo, a my chcemy zareklamować ziemię pucką. Powstał u nas Pierścień Zatoki Puckiej, teraz naturalną konsekwencją będzie przedstawienie go bliżej wszystkim zainteresowanym.

  Cała kampania "Zobacz, ile może nasze morze" ma kosztować blisko milion złotych. Liderem projektu (tzw. partnerem wiodącym) jest gmina Kosakowo, która występuje o dofinansowanie w wysokości 75 proc. budżetu projektu do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Siedem gmin i powiat dorzucą pozostałe 25 procent.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo