Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Nadal jest szansa, że przed Euro 2012 z lotniska pojedziemy...

  Nadal jest szansa, że przed Euro 2012 z lotniska pojedziemy koleją do Gdańska

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wciąż jest nadzieja na otwarcie przed Euro 2012 szynowego połączenia między lotniskiem w Rębiechowie a Gdańskiem. Tak sugerują przynajmniej władze Gdańska i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
  W ub. tygodniu Paweł Wróblewski, pełnomocnik marszałka województwa ds. budowy Kolei Metropolitalnej, podczas debaty o stanie przygotowań Gdańska do Euro 2012 powiedział, że przed mistrzostwami raczej na pewno nie zostanie otwarta linia z Gdańska do Rębiechowa. Jest natomiast prawie pewne, że podczas mistrzostw będzie można dojechać pociągiem z lotniska do Gdyni.

  - Nie ukrywam, że ważniejszy jest odcinek z Gdańska do lotniska - twierdzi tymczasem Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego.
  - Będziemy się starać uruchomić gdański odcinek przed mistrzostwami, jednak pamiętajmy, że jest to inwestycja nie tylko na Euro i na pewno nie będziemy niczego robić na łapu-capu - dodaje Kozłowski.

  - Za wcześnie na wyrokowanie - mówi Maciej Lisicki, wicperezydent Gdańska, dodając, że znacznie więcej o szansach na otwarcie linii Gdańsk-Rębiechowo przed Euro 2012 będzie można powiedzieć za dwa miesiące. Wtedy Urząd Marszałkowski otrzyma studium wykonalności Kolei Metropolitalnej.
  Studium ma być gotowe 9 kwietnia. Wykaże m.in., jakie wymagania techniczne i finansowe ma spełniać linia jedno-bądź dwutorowa, zelektryfikowana lub nie, przystosowana do ruchu pociągów bądź tramwajów.

  - Z miejskiego punktu widzenia tramwaj jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ale jeśli pojawiły się pieniądze z Unii Europejskiej, to grzechem jest ich nie wykorzystać. Pamiętajmy, że Euro 2012 jest terminem motywującym dla wielkich inwestycji, później ta motywacja spadnie - dodaje Lisicki.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo