Baltic Arena ma być dochodowa

  Baltic Arena ma być dochodowa

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  10 mln zł rocznie ma kosztować utrzymanie stadionu Baltic Arena - wyliczają władze spółki BIEG 2012. Ile będą wynosić przychody? - Mają z nadwyżką pokryć koszty. Powinny wynieść kilkanaście, nawet do 20 milionów złotych - wylicza Adam Kalata, wiceprezes BIEG.
  - Nie budujemy stadionu tylko z myślą o Euro 2012, ale także o przyszłości. Poza tym nie będzie on wyłącznie obiektem piłkarskim. Będą się na nim odbywać także wielkie wydarzenia rozrywkowe oraz konferencje.

  Zgodnie z wyliczeniami firm konsultingowych współpracujących z BIEG, rocznie na stadionie mogłoby się odbyć 50-60 konferencji na kilkaset osób każda.
  Pracownia Badań Społecznych przeprowadziła sondaż, ile firm byłoby zainteresowanych organizowaniem konferencji na stadionie.

  Ankieterzy zapytali szefów 150 firm z całej Polski. 40 proc. biznesmenów z woj. pomorskiego wyraziło zainteresowanie, w skali kraju odsetek wyniósł 19 proc. - To dobry wynik - ocenia Kalata.
  Na stadionie, poza salami konferencyjnymi, będzie funkcjonować biznesklub na 1500 osób oraz 40 lóż VIP-owskich.

  - Zainteresowanie już teraz jest tak duże, że po Euro 2012, gdy będzie można zlikwidować część pomieszczeń technicznych, być może zdecydujemy o budowie kolejnych 18 lóż - mówi Ryszard Trykosko, prezes BIEG. - Obserwowałem, jak loże fukcjonują w Amsterdamie. Życie biznesowe rozpoczyna się długo przed meczem i kończy długo po ostatnim gwizdku - dodaje Kalata.
  Z kolei Grzegorz Furgo, właściciel gdańskiej agencji Kontakt, zajmującej się aranżacją koncertów, twierdzi, że nie powinno być problemów ze ściągnięciem wielkich gwiazd na koncerty na gdańskim stadionie.

  - Jak będzie infrastruktura, będziemy mogli pomyśleć o tym, kogo zaprosić - mówi Furgo. - Na razie w Gdańsku jest bardzo krucho pod względem infrastruktury, która pozwalałaby na organizację naprawdę dużych imprez.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo