Słupsk: Sąd Okręgowy skazał zabójców Anity B. na 25 lat....

  Słupsk: Sąd Okręgowy skazał zabójców Anity B. na 25 lat. Wyrok jest nieprawomocny (ZDJĘCIA)

  Robert Gębuś

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Słupsk: Sąd Okręgowy skazał zabójców Anity B. na 25 lat. Wyrok jest nieprawomocny (ZDJĘCIA)
  1/12
  przejdź do galerii
  Sąd uznał nie dopatrzył się żadnych okoliczności łagodzących i uznał, że oboje z oskarżonych Jonatan G. i Magdalena Ł.zasługują na taki sam, najwyższy, w tym wypadku wymiar kary. Wobec Aleksandry Z. oskarżonej o to, że mimo posiadanej wiedzy o zbrodni, nie powiadomiła o tym organów ścigania, warunkowo umorzono postępowanie na roczny okres próby.
  Jonatan G. z Ustki i Magdalena Ł. z Sierakowa, para uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych, w maju ubiegłego roku zabiła swoją koleżankę ze szkoły, Anitę, B. Ofiara była wcześniejszą sympatią Jonatana G., natomiast Magdalena Ł. jego nową dziewczyną i koleżanką Anity. Wyrok zapadł zaledwie po trzech rozprawach. Wcześniejsze zeznania świadków i opinia biegłych nie pozostawiła wątpliwości co do skali winy.

  - Oskarżeni przyznali się do winy, złożyli spójne i logiczne wyjaśnienia, które znajdują potwierdzenie w opiniach biegłych i dowodach rzeczowych znalezionych na miejscu zabójstwa - uzasadniał przewodniczący składu sędziowskiego, Robert Rzeczkowski. - Wynika z nich, że przed zdarzeniem ustalili, że dokonają zabójstwa Anity B. i zaczęli się zastanawiać jak to zrobić. W końcu doszli do wniosku, że dokonają tego przez uduszenie.

  Swój zamiar wprowadzili w czyn. Zwabili dziewczynę na peryferia Słupska, tzw. piaskulę i tam udusili. Sędzia podkreślał, że w każdym etapie zbrodni oskarżeni byli poczytalni i działali z premedytacją.

  - Całą sytuację odpowiednio zaaranżowali - tłumaczył Rzeczkowski - W pewnym momencie oskarżony, pod pretekstem załatwienia potrzeby, znalazł się za plecami oskarżonej, natomiast Magdalena Ł. z pokrzywdzoną rozmawiała, żeby ta nie zorientowała się co się dzieje za jej plecami. Jonantan G. wyciągnął wcześniej przygotowany przewód i gumowe rękawiczki, zarzucił go ofierze na szyję i zaczął ją dusić. W tym samym czasie Magdalena Ł. najpierw zatykała jej usta ręką, a potem przytrzymywała za nadgarstki.

  Anita B. straciła przytomność i przewróciła się na ziemię. Zabójcy założyli jej na głowę worek foliowy i związali przewodem, a potem prowizorycznie ukryli ciało. - Takie postępowanie świadczy, że oskarżeni działali z zamiarem pozbawienia życia, chcieli ją zabić i po prostu ja zabili.

  Wobec Aleksandry Z., oskarżonej o ukrywanie faktu zbrodni sąd umorzył postępowanie na okres roku próby, uzasadniając to nienaganną opinia i młodym wiekiem.

  - Trudno w tej sytuacji mówić o zadowoleniu z wyroku - mówił Wiesław Brudzikowski, ojciec Anity. - uważam wyrok za sprawiedliwy, ale życia córki i tak mi to nie wróci.

  CZYTAJ TAKŻE
  Słupsk: Sąd wyłączył jawność procesu ws. zabójstwa nastolatki

  Słupsk: 16-latek zabił swoją koleżankę
  Słupsk: Podejrzani o zabójstwo nie wyjdą na wolność
  Słupsk: Podejrzani o zabójstwo bez obserwacji

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama