NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gdańsk: Przez Nowy Port...

  Gdańsk: Przez Nowy Port i Brzeźno tramwaje pojadą za pół roku

  Anna Werońska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Roboty na torowisku w Brzeźnie trwają już od końca listopada ubiegłego roku, ale dopiero teraz ruszają pełną parą. Od poniedziałku, 28 lutego, w ciągu ulicy Krasickiego, na wysokości przystanku "Brzeźno" oraz przed wiaduktem zamknięta zostanie połowa jezdni.
  Pierwsze tramwaje po nowych torach pojadą we wrześniu

  Pierwsze tramwaje po nowych torach pojadą we wrześniu ©Karolina Misztal

  - Ruch będzie się odbywał wahadłowo, a w miejscu utrudnienia zostanie zainstalowana tymczasowa sygnalizacja świetlna - informuje Magdalena Skorupka - Kaczmarek, rzecznik prasowy spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne.

  W Brzeźnie przebudowane zostanie prawie trzykilometrowe torowisko wraz z siecią trakcyjną, trzy perony tramwajowe, dwa autobusowe, a nawierzchnia na przejściach przez tory i przejeździe tramwajowo-drogowym zostanie wymieniona.

  Od połowy marca omijaj Wrzeszcz. Będą korki!

  Największe zmiany pojawią się jednak w Nowym Porcie, gdzie prace rozpoczną się za tydzień.
  Oprócz modernizacji torowiska w ulicach Rybołowców, Wolności i Strajku Dokerów odrestaurowane zostaną chodniki i ulice. Te ostatnie pokryte są kostką brukową, która zostanie odtworzona pod nadzorem konserwatora zabytków.

  - Z pracami w Nowym Porcie musieliśmy poczekać do wiosny, bo tory tramwajowe znajdują się tam bezpośrednio w asfalcie i ich remont przy mrozach nie byłby możliwy - dodaje Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

  Remonty torowisk w Gdańsku


  Przywrócenie ruchu tramwajowego w obu dzielnicach jest planowane na wrzesień. Później wykonawca prac - firma Wakoz - będzie miał około dwóch miesięcy na tzw. prace wykończeniowe.
  Łącznie na inwestycję miasto wydało 41 mln złotych. To o 10 mln mniej, niż wstępnie planowano.

  Zamiast tramwajów uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.
  - Tramwaje linii 3 i 5 zamiast do Brzeźna i Nowego Portu kursują do pętli Brzeźno Plaża, która znajduje się na końcu al. Hallera. Natomiast dalej, między Brzeźnem a Nowym Portem, działa zastępcza linia autobusowa T5, kursująca z przez ul. Dworską, PCK, Gdańską - Krasickiego, Oliwską, Rybołowców, Wolności, Wczasy i Hallera.

  Przesiadki z tramwajów 3 i 5 do autobusów 148, 188 i N6 odbywają się na dodatkowym przystanku w zatoce w al. Hallera przed skrzyżowaniem z ul. Dworską.

  W poniedziałek, 7 marca, rozpocznie się remont torowisk w ul. Wolności i Strajku Dokerów. Tutaj obejdzie się bez komunikacji zastępczej. ZTM planuje prowadzić ruch ulicą Wolności, gdy roboty będą odbywały się na Strajku Dokerów i odwrotnie. Najprawdopodobniej rozkład jazdy się nie zmieni.


  Pojawią się zmiany na drogach:

  Brzeźno
  - Od poniedziałku ulica Krasickiego na wysokości przystanku "Brzeźno" oraz przed wiaduktem zostanie zwężona do połowy szerokości. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, regulować go będzie zainstalowana tymczasowo sygnalizacja świetlna.

  Nowy Port
  - Tydzień po utrudnieniach w Brzeźnie, zmieni się ruch na ulicach w Nowym Porcie. zamknięta zostaje połowa skrzyżowania Oliwska - Rybołowców. Z ul. Oliwskiej nie będzie można skręcić w ulicę Rybołowców, objazd poprowadzony zostanie Na Zaspę.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autobusy...

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 36

   Nie trzeba będzie. Te pół roku to tylko taka metafora.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autobusy

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 46

   mam nadzieję, że ZTM wprowadzi korektę rozkładów dla autobusów linii: 148, 188 i T5, w związku z wprowadzeniem ruchu wahadłowego w ciągu ulicy Krasickiego, żeby pasażerowie nie musieli z...rozwiń całość

   mam nadzieję, że ZTM wprowadzi korektę rozkładów dla autobusów linii: 148, 188 i T5, w związku z wprowadzeniem ruchu wahadłowego w ciągu ulicy Krasickiego, żeby pasażerowie nie musieli z niecierpliwością czekać na autobus, który przyjedzie 5 minut później.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama