SPECJALNE WYDANIE PLUS.DZIENNIKBALTYCKI.PL
  Kup prenumeratę cyfrową i czytaj więcej o najważniejszych wydarzeniach w regionie!

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Rozwiń

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Czy można było przewidzieć tragedię i jak działa system ostrzegania? W starostwie nie przesłano dalej alertów, bo było po godz. 15. Do tego obraz po kataklizmie. Mamy dla Was zdjęcia i wideo.

  Stacjonujące w Malborku holenderskie F-16 "przechwyciły"...

  Stacjonujące w Malborku holenderskie F-16 "przechwyciły" rosyjski samolot

  RK, TVN24

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Stacjonujące w Malborku holenderskie F-16 "przechwyciły" rosyjski samolot
  W czwartek dwa F-16 Holenderskich Sił Powietrznych, stacjonujące na podmalborskim lotnisku, "przechwyciły" rosyjski samolot próbujący wlecieć w przestrzeń powietrzną państw nadbałtyckich. Komunikat w tej sprawie wydało ministerstwo obrony Holandii.
  Stacjonujące w Malborku holenderskie F-16 "przechwyciły" rosyjski samolot
  Od początku września na lotnisku 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego stacjonuje holenderski kontyngent w sile 102 żołnierzy z czterema samolotami F-16. Holendrzy zastąpili Francuzów z takim samym zadaniem jak oni - by wspierać z Polski natowskiej misji nadzoru nieba nad Litwą, Łotwą i Estonią, czyli Baltic Air Policing.

  Do tej pory holenderscy lotnicy brali udział w szkoleniu lotniczym na terenie Polski.
  W czwartek TVN24.pl powołało się na Reutersa cytującego z kolei holenderskie ministerstwo obrony. Ono zakomunikowało w czwartek, że F-16 z bazy w Malborku po raz pierwszy zostały poderwane w ramach Baltic Air Policing i para dyżurna przechwyciła rosyjski samolot transportowy Ił-20.

  "Holenderskie ministerstwo obrony poinformowało w czwartkowym komunikacie, że Ił-20 leciał w międzynarodowej przestrzeni lotniczej, ale dwa razy próbował przekroczyć powietrzną granicę i wlecieć nad terytorium morskie krajów bałtyckich" - poinformowało TVN24.pl.

  Do kontaktu doszło nad Morzem Bałtyckim. Z komunikatu resortu obrony Holandii wynika, że Ił-20 próbował wlecieć nad Litwę i Estonię, ale Holendrzy "przegonili" intruza, który następnie kontynuował lot w kierunku Kaliningradu. "Przechwytywanie" rosyjskich samolotów wojskowych zbliżających się do granicy przestrzeni powietrznej państw nadbałtyckich nie jest niczym nowym.

  Więcej zdjęć na stronie malbork.naszemiasto.pl

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co to takiego

   Arek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Na czym polega takie przechwycenie może ktoś mi wytłumaczy ? Bo jak polatają tylko obok siebie to nic z tego nie wynika, powinni go przynajmniej zmusić do lądowania a potem droga dyplomatyczna i...rozwiń całość

   Na czym polega takie przechwycenie może ktoś mi wytłumaczy ? Bo jak polatają tylko obok siebie to nic z tego nie wynika, powinni go przynajmniej zmusić do lądowania a potem droga dyplomatyczna i wyjaśnienia co jak i dlaczego. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama