Zobacz jak rugbiści Arki walczyli w Gdyni z wicemistrzem Polski - Master Pharm Rugby Łódź

Adam Mauks
Adam Mauks
27.02.2021 gdynianarodowy stadion rugby - mecz rugby arka gdynia - budowlani lodzfot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
Dobry, choć przegrany, mecz rozegrali rugbiści Arki Gdynia. W zaległym z rundy jesiennej spotkaniu ekstraligi "Buldogi" przegrały z Master Pharm Rugby Łódź 22:35 (19:10).

Gdynianie nie byli faworytem tego pojedynku, a mimo to w pierwszej połowie radzili sobie bardzo dobrze. Początek należał wprawdzie do gości z Łodzi, ale Arka szybko poprawiła grę w obronie i objęła prowadzenie, z którym schodziła na przerwę.

W drugiej połowie doświadczenie i umiejętności łodzian wzięły górę nad drużyną z Gdyni. Goście w tej części gry lepiej zagrali w obronie, byli mocni w młynie i wygrali zasłużenie. Arka jednak swojego występu nie musi się wstydzić, co jest dobrym prognostykiem na kolejne mecze rundy wiosennej.

Arka Gdynia - Master Pharm Rugby Łódź 22:35 (19:10)
Punkty dla Arki: Punkty zdobyli: Anton Szaszero 7, Oskar Zypper, Sam Hampson i Mateusz Szyc po 5.
Master Pharm: Michał Kępa 17, Piotr Karpiński, Davit Nibladze, Damian Wlaźlak po 5 i Patryk Reksulak 3.

Arka: Bojke (Derwis), Mohyła, Kasperek (Litwińczuk) - Zdunek (Ziętkowski), Zypper - Kuzimski, Krużycki, Żarczyński (Miziak) - Szyc (Szablewski) - Szaszero - Szopa, Plichta (M.Dąbrowski), Machnio, Steindl (Siewert) - Hampson.