Zmarnowane trzy miesiące! Zawodnik Lecha Poznań ma więcej minut w szóstej lidze niż w ekstraklasie

Bartosz Kijeski
Filip Wilak nie będzie z pewnością pozytywnie wspominał wypożyczenia do Ruchu Chorzów ADAM JASTRZEBOWSKI
Filip Wilak od stycznia przebywa na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów. Pierwotnie miał zbierać minuty i doświadczenie w ekstraklasie. Tymczasem młody pomocnik Lecha Poznań rzadko pojawia się w pierwszej drużynie Niebieskich. Więcej czasu spędził w rezerwach Ruchu, które występują... w klasie okręgowej.

Ruch Chorzów po siedmiu sezonach gry w I, II oraz III lidze, w zeszłym roku awansował do elity. Wiele wskazuje na to, że Niebiescy ponownie powrócą na zaplecze ekstraklasy. Po 29. kolejkach chorzowianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, mając 12 punktów straty do bezpiecznej lokaty. Jeśli Ruch w następnej kolejce przegra, a wyniki pozostałych ekip nie ułożą się po myśli podopiecznych Janusza Niedźwiedzia, Niebiescy oficjalnie pożegnają się z ekstraklasą.

Zimą ich sytuacja była zła, choć cały czas mieli pełne prawo myśleć o walce o utrzymanie. Dlatego też podczas ostatniego okna transferowego byli bardzo aktywni. Ściągnęli m.in. Roberta Dadoka, Patryka Stępińskiego, Josemę, Adama Wilkanovę, Dantego Stipicę oraz pomocnika Lecha Poznań Filipa Wilaka. 20-latek po przybyciu powiedział:

- Wiem, że w Chorzowie będę mógł się rozwinąć i nabrać doświadczenia. W szatni Lecha miałem okazję porozmawiać o Ruchu z Arturem Sobiechem. Cel jest jeden: walka o zdobycie jak największej liczby punktów i utrzymanie.

Tomasz Rząsa natomiast powiedział:

- Dla Filipa najważniejsze jest regularne granie, stąd decyzja o transferze czasowym. Liczymy, że pół roku w Ruchu to będzie dla niego bardzo pożyteczny czas, który pozwoli mu wskoczyć na wyższy poziom.

Filip Wilak zagrał więcej w rezerwach Ruchu, niż w pierwszej drużynie

Dyrektor sportowy Lecha nieco się przeliczył. Do tej pory Wilak w pierwszej drużynie Ruchu Chorzów rozegrał niewiele więcej minut, niż jesienią w Lechu Poznań. W 10 spotkaniach Niebieskich spędził na boisku zaledwie 131 minut. W czterech meczach nie był brany pod uwagę do szerokiego składu, natomiast w starciu z Jagiellonią cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Dla porównania w Kolejorzu zagrał 258 minut we wszystkich rozgrywkach.

Trudno jest mówić o rozwoju Wilaka na wypożyczeniu w Chorzowie. Na potwierdzenie tego świadczy fakt, że w rundzie wiosennej rozegrał więcej minut w rezerwach Ruchu - 173 minuty. Te w porównaniu do rezerw Kolejorza (II liga - trzeci poziom rozgrywkowy), w których również grał, występują, uwaga... w klasie okręgowej (szósty poziom rozgrywkowy).

W ostatni weekend Wilak znacząco przyczynił się do strzelenia pierwszego gola, ale otrzymał również dwie żółte kartki w przegranym spotkaniu z AKS Mikołów (1:2) i spędził na boisku 83. minuty. Wcześniej po 45 minut zagrał w meczach z Sarmacją Będzin (4:0) oraz z Unią Kosztowy (1:3). Ruch II Chorzów aktualnie zajmuje drugie miejsce w grupie IV, tracąc do lidera z Mikołowa 17 punktów.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Lech Poznań po piłkarskim rollercoasterze wygrali z ŁKS-em Łódź 3:2.Zobacz oceny >>>

To był szalony mecz Lecha Poznań! Pięć goli, czerwona kartka...