Zdobyli dwa medale na Mistrzostwach Europy

Świetny występ mają za sobą pływacy Manty Kościerzyna, którzy wzięli udział w Pucharze Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach.

Zawody odbyły się w Gliwicach. W zawodach wzięli udział reprezentanci 14 krajów. Łącznie rywalizowało prawie 270 zawodników, reprezentujących 49 europejskich klubów.

Dwoje naszych pływaków znalazło się na podium. Neli Wanta z Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 BF. Taki sam krążek stał się własnością Michała Koliń-skiego, ucznia Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie. Medal zdobył na dystansie 200 BF.

Dobrze zaprezentował się też Damian Kutela z Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie, który zajął 5 i 6 miejsce. Natomiast na 5 pozycji uplasowała się sztafeta mix na dystansie 50 BF.

Dodajmy na koniec, że reprezentacja kościerskiej Manty w generalnej klasyfikacji zajęła 12 pozycję.