Wygrana na rozpoczęcie sezonu

Znakomitą grą zainaugurowali nowy sezon młodzi koszykarze Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus.

W pierwszym spotkaniu ligi kadetów drużyna kierowana przez Zbigniewa Kobusa wygrała na wyjeździe z zespołem Mrągowa. Od pierwszego gwizdka sędziego, na parkiecie dominowała kościerska drużyna. Efekt był taki, że pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem kościerzynian 40:25.

W drugiej odsłonie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, jednak przewaga z pierwszej połowy okazała się zbyt duża. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Remusa 59:49.
To był typowy mecz walki – powiedział po spotkaniu Zbigniew Kobus. - Dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników.

Najwięcej punktów dla kościerskiej drużyny, 19, zdobył Sebastian Rompa. Kolejny mecz KUKS Remus rozegra 18 października w Pruszczu Gdańskim.