Wybrzeże Gdańsk zremisowało z Nielbą Wągrowiec i jest bliżej PGNiG Superligi

12.05.2013. gdansk nz. wybrzeze gdansk - nielba wagrowiec mecz pilki recznej mezczyzn fot. tomasz bolt / polskapresse ..dziennik baltycki Tomasz Bolt/Polskapresse
Rywalizacja w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych tak się układała, że mecz Wybrzeża z Nielbą w Wągrowcu był kluczowy dla rywalizacji o awans do PGNiG Superligi. Gdańszczanie mieli komplet zwycięstw, a rywale na koncie tylko porażkę różnicą jednej bramki, właśnie z Wybrzeżem.

Podopieczni trenerów Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka ostatnio pewnie wygrywali, prezentując wysoką formę. I to pokazali w początkowych fragmentach meczu. Kapitalnie bronił Artur Chmieliński, a że jego koledzy grali skutecznie, to po kwadransie było 8:1 dla Wybrzeża. I w tym momencie zawodnicy chyba za bardzo uwierzyli w to, że mecz jest już rozstrzygnięty. Nielba walczyła i przed przerwą zmniejszyła stratę do trzech trafień.

W drugiej połowie było jeszcze gorzej, bo na trzy minuty przed końcem gdańszczanie przegrywali 19:20. Odrobili straty, wyszli na prowadzenie, ale Nielba znowu wyrównała. Wybrzeże mogło jeszcze wygrać, ale Jacek Sulej zmarnował rzut karny. Wybrzeże jest zatem bliżej PGNiG Superligi, bo ma 2 punkty przewagi nad Nielbą i lepsze bezpośrednie mecze.

Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 21:21 (8:11)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Tórz 6, Białaszek 4, Smoliński 3, Tarcijonas 2, Obiała 1, Rumniak 1, Świerad 1, Oliferchuk 1, Widziński 1, Pietrzkiewicz 1, Krawczyk

Wybrzeże: Chmieliński, Głębocki - Mogielnicki 7, Nilsson 7, Rogulski 2, Rakowski 2, Żak 1, Kornecki 1, Kondratiuk 1, Jasowicz, Sulej, Abram