MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy Osobowość 2015 Roku! [GALERIA ZDJĘĆ]

J. Surażyńska/E. Okoniewska
Do 29 stycznia trwa głosowanie w plebiscycie Osobowość Roku 2015 Powiatu Kościerskiego. Doceń ludzi, którzy chcą działać dla innych i pracują z pasją.

W naszym plebiscycie „Osobowość Roku 2015 Powiatu Kościerskiego” stawiamy na ludzi, którym chce się działać. Są to osoby, które nie boją się wyzwań, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy dzień jest szansą na to, by dokonywać dobrych zmian w swoim otoczeniu. Nasi Czytelnicy mają swoich faworytów, których wspierają głosami. Ranking naszego plebiscytu wciąż się zmienia.

Zobacz zdjęcia nominowanych w kategoriach: działalność społeczna i charytatywna oraz samorząd i społeczność lokalna

Sprawdź aktualne wyniki plebiscytu w pow. kościerskim i ZAGŁOSUJ!

Wyjątkowi ludzie
Dziś prezentujemy nominowanych w dwóch kolejnych kategoriach: „Biznes” i „Kultura”. Poznaj ich niezwykłą działalność. Wszyscy nominowani w plebiscycie „Osobowość Roku 2015 Powiatu Kościerskiego” to ludzie wyjątkowi. Są znani nie tylko w swoim środowisku, ale i poza nim. To ludzie, którym chce się działać dla innych. To pomysłodawcy wyjątkowych rozwiązań, przedsięwzięć i szlachetnych inicjatyw. Dzięki ich działaniom zmienia się rzeczywistość. Często swoją pasję zaszczepiają w innych. Udowadniają, że pomimo licznych zajęć zawodowych, warto robić coś dobrego dla innych. Czytelnicy znają ich ze stron „Gryfa Kościerskiego”. Piszemy o ich osiągnięciach, codziennej pracy, z pewnością umieszczone w ramce obok nazwiska należą do bohaterów minionego roku, którzy mogą pochwalić się sukcesami w różnych dziedzinach życia lub znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

W zdecydowanej większości nie są to „komety” jednego sezonu, które rozbłysły na chwilę, po czym znikły i słuch o nich zaginął. To ludzie, którzy na markę swojego nazwiska ciężko pracowali przez lata, którzy nie rozmieniają jej na drobne. Ich przede wszystkim chcemy docenić, wiedząc, że w ubiegłym roku dali z siebie wszystko. Do nietypowej formy podziękowań, możecie przyczynić się i Wy, nasi niezastąpieni Czytelnicy! Do końca stycznia będziemy szukać „Osobowości Roku 2015 Powiatu Kościerskiego”. Mamy nadzieję, że nam w tym pomożecie!

Głosowanie SMS-owe potrwa do piątku, 29 stycznia, włącznie (do północy).
Po zakończeniu głosowania w Trójmieście odbędzie się uroczyste zakończenie plebiscytu, na które zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego powiatu. Podczas uroczystości laureaci odbiorą statuetki i dyplomy. W lutym, do całego nakładu „Dziennika Bałtyckiego”, dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów z każdego miasta i powiatu. Znajdzie się tam także relacja ze wspomnianej uroczystości.

Nominowani w kategorii: Biznes

MICHAŁ STENCEL i MICHAŁ LIDZBARSKI - pomysłodawcy Kaszubskiej Karty Korzyści
Dzięki ich inicjatywie są szanse na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy w ramach Kaszubskiej Karty oferują swym klientom możliwość zakupów na preferencyjnych warunkach. Jednocześnie firmy przystępujące do projektu świadczą o najwyższej jakości oferowanych produktów i usług. Kupując czy też wybierając produkt przedsiębiorcy zrzeszonego w projekcie Kaszubska Karta jest okazja, by rozwijać swoją okolicę. Karta jest darmowa. Nominowani zaszczepiają w mieszkańcach patriotyzm ekonomiczny. Chcą uświadomić, że każda lokalnie wydana złotówka jest złotówką zainwestowaną w swój region.

KRYSTYNA WAWRZYNIAK - prezes Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana w Łubianie
Nominowana za zdobywanie nowych rynków sprzedaży i stały rozwój firmy. Zakłady to od lat jeden z największych pracodawców w powiecie kościerskim. Zatrudnia też osoby niepełnosprawne. Porcelana z Lubiany to marka znana już niemal na całym świecie. Po trudnych chwilach, związanych z kryzysem gospodarczym na świecie, udało się poradzić z problemami, a co więcej rozwinąć skrzydła. W 2015 roku udało się wybudować nowoczesny obiekt, w którym można zakupić wyroby produkowane przez Lubianę.

RYSZARD DE JANAUIS ŚWIĘĆKOWSKI - właściciel Biura Obsługi Inwestycji w Kościerzynie

Nominowany za aktywne działania na rynku lokalnej przedsiębiorczości. Znawca branży budowlanej. Od lat radzi osobom zainteresowanym budową domu, jak wybrać dla siebie najkorzystniejszy projekt i umiejętnie przebrnąć przez formalności. Stale śledzi nowe trendy architektoniczne, by być na bieżąco. Stworzył firmę, która przez lata rozwinęła się na rynku i nie ugięła się przed kryzysem ekonomicznym, który dotknął także branżę budowlaną. Chętnie angażuje się również w działalność społeczną.

JOANNA MĘCZYKOWSKA - właścicielka Zajazdu nad Stawem w Grabówku
Nominowana za promowanie kaszubskiej, tradycyjnej kuchni, wspieranie lokalnych producentów rolnych. Pokazuje, jak łączyć biznes z prawdziwą pasją, a także jak umiejętnie wykorzystać walory regionu. Stworzony w Grabówku kompleks to miejsce, w którym można poznać Kaszuby w pigułce. Właściciele umiejętnie wykorzystali te czynniki i zrealizowali swój pomysł na biznes. Stworzyli raj dla grzybiarzy, wędkarzy i miłośników kuchni. Nominowana angażuje się także w życie lokalnej społeczności.

ALDONA MIELEWCZYK - właścicielka firmy Bajlandia, animacja czasu wolnego, członkini Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza”
Z wykształcenia architekt zieleni oraz ekonomistka. Nie znalazłszy satysfakcji i spełnienia w wyuczonych zawodach podążyła za głosem serca. Ukończyła szereg kursów i szkoleń z zakresu animacji i czasu wolnego, organizacji imprez okolicznościowych, jak i liczne warsztaty wodzirejów. W dalszym ciągu się szkoli, aby być na bieżąco z obowiązującą modą, jak i trendami. Udowadnia, że zawsze można zmienić swoje życie i łączyć pracę z pasją.

Nominowani w kategorii: Kultura

SZYMON SUTOR - kompozytor, dyrygent, laureat międzynarodowego konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy, twórca muzycznej Mszy ku czci Matki Boskiej Kościerskiej SZYMON SUTOR - kompozytor, dyrygent, laureat międzynarodowego konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy, twórca muzycznej Mszy ku czci Matki Boskiej Kościerskiej
Studiował w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jego muzyczne zdolności można było podziwiać podczas koncertów, które były dla uczestników prawdziwą muzyczną ucztą. Jest laureatem międzynarodowego konkursu kompozytorskiego im. K. Komedy - kompozycja „Mirage”. Jest również kompozytorem muzycznej mszy ku czci Matki Boskiej Kościerskiej - Królowej Rodzin.

PAWEŁ RUSZKOWSKI - laureat konkursu Pamiętajmy o Osieckiej oraz kilku prestiżowych przeglądów i festiwali piosenki artystycznej. Autor i wydawca płyty ARS POETICA, wykonawca utworów w języku kaszubskim

To laureat konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” - I miejsce, laureat kilku prestiżowych przeglądów i festiwali piosenki artystycznej, znakomicie interpretuje poezję muzycznie m. in. L. Staffa, B. Leśmiana, E. Stachury, autor i wydawca płyty ARS POETICA, wykonawca utworów w języku kaszubskim (tłumaczenie poezji). Współtworzy różne projekty muzyczne, też z udziałem najmłodszych artystów.

JOANNA SZWED, Kościerzyna - instruktor Grupy Tanecznej Rytm
Nominowana za promowanie powiatu kościerskiego na arenie ogólnopolskiej. Zaszczepia w młodych ludziach zamiłowanie do tańca, chęć rozwijania swoich pasji i doskonalenia umiejętności. Dzięki jej pracy tancerze wiele razy stawali na podium. Prowadzi także zespół wokalny Prymus, który ma na swoim koncie wiele sukcesów podczas koncertów i przeglądów muzycznych.

KATARZYNA KARCZEWSKA - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej
To inicjatorka ciekawych imprez muzycznych, m.in. Wiosennej Gali Koncertowej i Zaduszek Jazzowych. Dzięki jej działaniom mieszkańcy mogą uczestniczyć w prawdziwych ucztach kulturalnych. Promuje różne gatunki muzyczne. Dzięki jej zaangażowaniu szkoła muzyczna wzbogaca się o nowe instrumenty. Właśnie na ten cel przeznaczany jest dochód z imprez.

KRZYSZTOF JAŻDŻEWSKI - dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej
Nominowany za promowanie historii regionu. To wielki pasjonat lokalnej historii. Dzięki niemu też wielu mieszkańców może poznać dzieje regionu, niezwykłych miejsc i ludzi. Od lat stara się rozwijać Muzeum Ziemi Kościerskiej. W 2015 roku do Muzeum Kolejnictwa trafił unikatowy eksponat, jedyny taki w Polsce, niemieckiej konstrukcji parowóz wyprodukowany w 1940 roku.

JAN DITTRICH - dyrektor Kościerskiego Domu Kultury
Nominowany za wiele ciekawych imprez na najwyższym poziomie, dzięki którym mieszkańcy mieli szansę nie tylko na kontakt z muzyką rozrywkową, ale i poważną. Stara się spełniać oczekiwania kulturalne i muzyczne zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców miasta. W Kościerskim Domu Kultury działa wiele sekcji, dzięki którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje pasje.

KATARZYNA KULIKOWSKA - dyrektor Muzeum-Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich
Nominowana za nadanie nowego oblicza wdzydzkiemu skansenowi. Dzięki jej zaangażowaniu możliwe było wykonanie większości zdjęć do filmu pt. „Na psa urok”, którego twórcami są Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń. W obrazie tym twórcy przypominają zapomniane zwyczaje i obrzędy kaszubskie, zależne od pór roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki