Wisła Puławy drugi raz ośmieszyła Dutex-Bytovię w I lidze

RR
Piłkarze Druteksu-Bytovii wznowią wiosenne rozgrywki, ale po raz kolejny zawiedli swoich kibiców Przemyslaw Swiderski
Na inaugurację wiosennych spotkań podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego podejmowali zespół z dołów stawki, czyli Wisłę Puławy. Ku zaskoczeniu wszystkich Drutex-Bytovia nie zdobyła jednak w tym meczu ani jednego punktu!

Faworyta sobotniego spotkania trzeba było upatrywać w zespole Druteksu-Bytovii. Wisła Puławy nie przyjechała jednak na Pomorze, by oddać za darmo punkty. Ba, te punkty są jej koniecznie potrzebne, jeśli chce zachować I-ligowy byt. Goście pokazali przy Mickiewicza, że nie można ich skreślać.

Zwycięską bramkę w 72. minucie zdobył Sylwester Patejuk. 34-letni pomocnik na placu gry pojawił się dwie minuty wcześniej. W decydującej akcji najlepiej zachował się w polu karnym Bytovii i wykorzystał zamieszanie.

Drutex-Bytovia swoje sytuacje miała, aby było to jednak zbyt mało na dobrze dysponowanego Andrzeja Witana. Nie zmienia to jednak faktu, że nie takiego otwarcia wiosennego rozdziału sezonu oczekiwano w Bytowie. Nasz zespół jest jednym z rozczarowań w I lidze.

Przypomnijmy, że Wisła wygrała z Bytovią także w pierwszym meczu, rozegranym 14 sierpnia (2:1). Wówczas przed własną publicznością strzeliła naszej drużynie dwie bramki, a zwycięstwo zapewniła sobie w ostatnich minutach spotkania.