Kardiochirurgia w Wejherowie pracuje w lepszych warunkach....

  Kardiochirurgia w Wejherowie pracuje w lepszych warunkach. Uroczyste otwarcie z udziałem marszałka [zdjęcia]

  Jolanta Gromadzka- Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Oddział kardiochirurgi w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie
  1/26

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały prasowe

  Ponad 8 milionów złotych wydał Samorząd Województwa Pomorskiego, by stworzyć warunki dla nowego oddziału kardiochirurgii który w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zaczął funkcjonować od 1 października ub. roku.
  Pieniądze te szpital wydał na prace budowlane, sprzęt medyczny oraz wyposażenie oddziału, który w poniedziałek 22 stycznia uroczyście otwarto z udziałem marszałków województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz Pawła Orłowskiego, przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia oraz samorządów lokalnych.


  Czytaj też: 100 mln zł na nowy blok operacyjny w szpitalu w Wejherowie [WIDEO,ZDJĘCIA]  Prace remontowe polegały na wykonaniu robót budowlanych przystosowujących pomieszczenia szpitala na potrzeby Oddziału Kardiochirurgii. Głównym elementem projektu było wybudowanie od podstaw sali operacyjnej o powierzchni 58,66 m², która bezpośrednio przylega do dotychczasowej bryły budynku, wyposażonej m.in. w kolumnę anestezjologiczną, lampę operacyjną, stół operacyjny, maszynę do krążenia pozaustrojowego, ECMO, tor wizyjny, aparat do znieczulania ogólnego, aparat do elektrochirurgii. Przed salą operacyjną znajdują się pomieszczenia: przygotowania pacjenta i lekarza oraz tzw. korytarz brudny. W bezpośrednim sąsiedztwie sali operacyjnej znajduje się magazyn sprzętu i aparatury medycznej.

  Zobacz galerię

  - W środkowej części oddziału znajduje się sala wybudzeń na 8 stanowisk intensywnej opieki medycznej oraz tzw. izolatka z wydzieloną częścią sanitarną – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich i wieloletni dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Tym samym zarząd spółki dotrzymał słowa danego pod koniec września ub. roku. Wtedy to wiceprezes Zieleniewski obiecał, że w styczniu b.r. oddział kardiochirurgii przeprowadzić się do własnego lokum. Przetarg na dobudowę budynku w którym docelowo miał znaleźć się oddział wraz z salą operacyjną, pooperacyjną i intensywna terapią był już wówczas rozstrzygnięty. Budowa ruszyła. Od października ub r. pracował w dość w tymczasowych warunkach. Teraz wysokiej klasy zespół pod kierunkiem dr. Krzysztofa Jarmoszewicza, który przedtem funkcjonował w gdańskim Szpitalu Swissmed (w ramach
  Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego) będzie operował chorych w zdecydowanie lepszych warunkach.
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 Zagłosuj na faworytów

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 Zagłosuj na faworytów

  Studniówki 2018. Zgłoś swoją szkołę, a my zrobimy zdjęcia!

  Studniówki 2018. Zgłoś swoją szkołę, a my zrobimy zdjęcia!

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Jaka będzie pogoda? Aktualna prognoza pogody

  Jaka będzie pogoda? Aktualna prognoza pogody