Wstęga przecięta. Porody w Słupsku już za kilka dni...

  Wstęga przecięta. Porody w Słupsku już za kilka dni [zdjęcia, wideo]

  Monika Zacharzewska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Od wtorku, 6 lutego, od godz. 8 rano pacjentki będą przyjmowane na nowym oddziale ginekologiczno-położniczym w szpitalu w Słupsku. W piątek oficjalnie otwarto i pokazano oddział.
  Wstęga przecięta. Porody w Słupsku już za kilka dni [zdjęcia, wideo]
  1/65
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Capar

  W przebudowę, przeprowadzkę do Słupska i nowy sprzęt na oddziałach położniczym, ginekologicznym, patologii ciąży i neonatologii zainwestowano 10,7 mln. złotych. Z tego nowa aparatura i łóżka kosztowały około 1,7 mln. złotych. I to pracowników cieszy ogromnie.

  - Wizualnie oddział jest zdecydowanie ładniejszy niż w Ustce, ale poprawiło się też bezpieczeństwo pacjentów, bo został mocno doposażony sprzętowo - przyznaje Janusz Antypiuk, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Słupsku.
  - Mamy m.in. dwa nowe ultrasonografy czy nowoczesny, bezprzewodowy system monitorowania tętna kobiety rodzącej. I co ważne, oddział jest w strukturze szpitala specjalistycznego, co daje nam możliwość korzystania z porad lekarzy innych specjalności.

  Co bardzo istotne oddział będzie miał też dostęp do banku krwi i własną wysokospecjalistczną salę operacyjną, czego nie było w Ustce.Pierwszy planowany poród w Słupsku - 6 lutego po godz. 8

  Wszystkie oddziały z Ustki do szpitala w Słupsku mają być przenoszone 6 lutego. Jednak najważniejsza jest informacja dla pań spodziewających się dziecka, kiedy, gdzie powinny się zgłosić.

  - Godziną zero jest ósma rano we wtorek 6 lutego - mówi ordynator Janusz Antypiuk. - Do tej godziny pacjentki będą przyjmowane na oddziale w Ustce, a od godz. 8, już w Słupsku. Od tego momentu funkcjonowanie oddziału w Ustce będzie wygaszane - pacjentki i dzieci częściowo będą wypisywane do domów, a te które muszą zostać w szpitalu - przetransportowywane do Słupska.

  Dodaje on, że przez dwa dni personel będzie zdwojony. Dla bezpieczeństwa pacjentek będzie pełna obsada i w Słupsku i w Ustce.

  Wysoki standard też na neontologii

  Dużo wyższy standard niż w Ustce ma mieć w Słupsku też neontologia, oddział na który trafiają wcześniaki i dzieci, które rodzą się z problemami zdrowotnymi.

  - Udało zakupić m.in. dwa nowoczesne stanowiska do resuscytacji noworodków, które są przy sali do cięć cesarskich - cieszy się Katarzyna Antypiuk, ordynator oddziału neonatologii . - Mamy też nowy inkubator, kilka kardiomonitorów, pulsoksymetrów, które sprawiają że oddział jest nowoczesny i będzie wspaniale służył wcześniakom.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo