Pojazdy i sprzęt dla żuławskich OSP. Takich inwestycji nie...

  Pojazdy i sprzęt dla żuławskich OSP. Takich inwestycji nie było nigdy wcześniej [wideo,zdjęcia]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Niemal trzy miliony złotych kosztowały nowe wozy strażackie przekazane czterem jednostkom OSP na Żuławach i Mierzei Wiślanej. W bazie nowodworskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów i sprzętu.
  Pojazdy i sprzęt dla żuławskich OSP. Takich inwestycji nie było nigdy wcześniej [wideo,zdjęcia]
  1/24

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Chudzyński

  Nowe wozy wraz z wyposażeniem trafiły do OSP Nowa Kościelnica (samochód z napędem 4x4 marki mercedes, OSP Nowy Dwór Gdański (ciężki pojazd pożarniczy z wyposażeniem ratownictwa technicznego marki volvo), OSP Jantar (ratowniczy, uniwersalny terenowy pojazd ciężarowy iveco) i OSP Lubieszewo (lekki pojazd gaśniczo-ratowniczy).

  Samochody przed pocztami sztandarowymi miejscowych jednostek strażackich, zostały poświęcone przez księży kapelanów (m.in.
  ks dziekana Arkadiusza Dekańskiego) a następnie oficjalnie przekazane strażakom - ochotnikom. Na uroczystościach byli także przedstawiciele władz samorządowych, wójt gm. Stegna Ewa Dąbska, wójt gm. Ostaszewo Michał Chrząszcz, burmistrz Nowego Dworu Gd. Jacek Michalski oraz starosta nowodworski Zbigniew Ptak, oraz wielu radnych (część, jak np. Radosław Wójcik z Lubieszewa, jest członkami miejscowych OSP).

  Zobacz galerię

  Samochody zostały zakupione dzięki pieniądzom przekazanym z budżetów miast i gmin, wsparciu finansowemu przekazanemu z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej PSP i środkom z funduszy wojewody pomorskiego.


  Czytaj też: Strażacy z OSP proszą o pomoc. Ich sprzęt został zniszczony w nawałnicy


  - Wyszkolenie strażaków-ochotników stoi na najwyższym poziomie - mówi obecny na uroczystości w Nowym Dworze Gd. wojewoda Dariusz Drelich. - Chcemy nadal wspierać finansowo jednostki OSP na Pomorzu, zapewniać nowoczesny sprzęt.

  - Nigdy wcześniej nie było w mieście i gminie takich inwestycji w nasze jednostki OSP - podkreślił burmistrz Nowego Dworu Gd. Jacek Michalski. - Dla OSP Nowy Dwór Gd. i Lubieszewo zakupiliśmy pojazdy za ok. 1 mln 300 tys. zł. Bardzo się z tego zakupu cieszymy. Życzę strażakom, by pojazdy te wykorzystywane były najczęściej na ćwiczeniach, by akcji ratowniczych było jak najmniej.

  St. bryg. Tomasz Komoszyński, komendant wojewódzki PSP, który rekomendował zakupy nowych pojazdów dla OPS w powiecie nowodworskim, stwierdził, że uroczystość przekazania nowych wozów nie może się odbyć bez uruchomienia dźwiękowych sygnałów w nowych pojazdach, a "rozkaz" ten został chętnie wypełniony przez druhów z OSP.

  - Zakupu nowych pojazdów nie byłoby bez zaangażowania druhów z OSP, które obawiało się, mówiąc wprost, "nękaniem" - mówił st. bryg. Tomasz Komoszyński (znaczną część swojej służby spełnił w jednostce w Nowym Dworze Gd.). - Bardzo dobrze, wykonali mnóstwo dobrej roboty. Nowe pojazdy bardzo cieszą, natomiast nadal mamy co dofinansowywać, bo średnia wieku pojazdów w OSP w powiecie nowodworskim to wciąż 30 lat.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Volvo

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Te volvo to sredni a nie ciezki ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo