Pierwsze punkty Kaszubii [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Biało-bordowi zdobyli komplet punktów w meczu z Kolbudami.

Kaszubia Kościerzyna w swoim drugim ligowym meczu, pokonała przed własną publicznością drużynę GKS Kolbudy. Zespół biało-bordowych, po wyjazdowej porażce z Radunią Stężyca 1:3 miał okazję do rehabilitacji, tym bardziej, że kolejny mecz nasi piłkarze rozgrywali na własnym terenie, co zawsze jest dodatkowym atutem. Rywalem Dumy Kaszub był tym razem zespół GKS Kolbudy. Pierwsze minuty spotkania mogły być bardzo nieprzyjemne dla podopiecznych Marcina Martyniuka, ponieważ już w 5 minucie goście przeprowadzili szybki kontratak w efekcie którego sam na sam z bramkarzem Kaszubii znalazł się napastnik Kolbud. Tylko zimna krew naszego golkipera uchroniła biało-bordowych od utraty bramki w początkowej fazie spotkania. Odpowiedź kościerskiego zespołu była natychmiastowa. Kilka minut później, doskonałe dwie okazje wypracowane przez Mariusza Węglińskiego, zmarnował Michał Drzymała. Po jednym z jego strzałów, piłka uderzyła w słupek. W 10 minucie po znakomicie skonstruowanej akcji, prowadzenie biało-bordowym dał Radosław Krysiński. Od tego momentu, podopieczni Marcina Marty-niuka praktycznie zamknęli gości na ich własnej połowie. Do końca pierwszej połowy, zawodnicy z Kościerzyny stworzyli jeszcze kilka sytuacji, po których mogli prowadzić, co najmniej 3:0. Niestety, wynik meczu nie uległ zmianie do gwizdka sędziego kończącego pierwszą odsłonę.

Druga połowa nie różniła się mocno od obrazu z pierwszej części meczu. Kaszubia przez większość czasu była w posiadaniu piłki. Na efekty nie było zbyt długo czekać. W 63 minucie, na listę strzelców kościerskiej drużyny wpisał się Michał Drzymała.

Warto dodać, że do końca tego starcia, biało-bordowi mieli jeszcze kilka sytuacji, po których mogły paść bramki. Do osiągnięcia tego celu, zabrakło jednak przysłowiowego szczęścia.

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia biało-bordowi zmierzą się u siebie z Powiślem Dzierzgoń. Początek meczu zaplanowano na godz. 15.