Biało-bordowi lepsi od żółto-niebieskich [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Kaszubia Kościerzyna po dobrym widowisku wygrała przed własną publicznością z Arką Gdynia.

Po wyjazdowym zwycięstwie Kaszubii nad Startem Miastko, apetyty kibiców na zdobycie kolejnego kompletu punktów zdecydowanie wzrosły. Początek spotkania rozgrywanego w Kościerzynie dawał nadzieję, że tak się właśnie stanie. W 21 minucie pierwszą bramkę dla biało-bordowych zdobył Tomasz Tuttas. Jednak na odpowiedź żółto-niebieskich nie trzeba było zbyt długo czekać. 4 minuty później Arka doprowadziła do wyrównania. Na pięć minut przed przerwą gościom udało się podwyższyć na 2:1. Kaszubia nie poddawała się i za wszelką cenę, jeszcze przed końcem pierwszej odsłony, chciała doprowadzić do remisu. Ten cel został osiągnięty, a autorem bramki był ponownie T. Tuttas. W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni. Kilka minut po wznowieniu gry, zespół z Gdyni prowadził już 3:2. Utrata bramki nie podcięła jednak skrzydeł naszej drużynie. W 57 min. do remisu doprowadził Mariusz Węgliński. Zespół przyjezdnych nie dawał za wygraną i próbował wyprowadzać szybkie kontrataki. Losy meczu rozstrzygnął w 77 minucie spotkania Tomasz Tuttas, który strzelił trzeciego gola. Tym samym zapewnił gospodarzom komplet punktów. Dzięki tej wygranej, Kaszubia wskoczyła na 11 miejsce w tabeli IV ligi. W kolejnym spotkaniu, podopieczni Marcina Martyniuka zmierzą się na wyjeździe z liderem IV ligi, zespołem Pogoni Lębork. Mecz odbędzie się 23 września o godzinie 16.