Vistal Łączpol zremisował z KSS Kielce

Janusz Woźniak
Drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi kobiet było stawką poniedziałkowego, rozegranego awansem, meczu szczypiornistek Vistalu Łączpolu Gdynia z KSS Kielce. Gdynianki nie wykorzystały tej szansy, a zaledwie wymęczyły remis 28:28.

Forma aktualnych mistrzyń Polski jest daleka od chociażby poprawnej. Zresztą z tego mistrzowskiego zespołu, z jego podstawowej "7", niewiele zawodniczek w Gdyni zostało. I to widać na parkiecie. Wczoraj gdynianki okrutnie męczyły się z ambitnym zespołem z Kielc. Szczególnie w drugiej połowie, kiedy ciągle goniły wynik. Pochwała należy im się tylko za to, że nawet przegrywając na dwie minuty przed końcem 25:28 nie zrezygnowały z walki. A bramka zdobyta przez Katarzynę Koniuszaniec na 14 sekund przed końcem meczu dała im remis, ale na pewno nie dała satysfakcji z gry w tym spotkaniu.

Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 28:28 (12:11)

Vistal Łączpol: Gapska, Kowalczyk - Sulżycka 2 bramki, Królikowska 3, Białek, Krnić 4, Zych 2, Mateescu 4, Duran 3, Koniuszaniec 2, Petrinja, Kulwińska 7, Andrzejewska 1.

KSS: Wawrzynkowska, Staś - Grabarczyk 4, Syncerz, Grzesik 2 Piechnik 9, Paszowska 5, Drabik 6, Skrzyniarz 2, Kot.