Vistal Łączpol Gdynia przegrał w Koszalinie. Medal znacznie się oddalił

Łukasz Żaguń
Tomasz Bolt/Polskapresse
Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia przegrały w Koszalinie z miejscową Politechniką 20:21. Tym samym w całej serii rywalki prowadzą już 2:1.

Niemal od samego początku meczu to gospodynie przejęły inicjatywę. W połowie pierwszej części gry prowadziły nawet różnicą sześciu trafień. W końcówce połowy gdynianki zdołały jednak nieco zniwelować straty. Mimo to jednak ich gra nie napawała optymizmem.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Vistalu znowu wybiegły na parkiet zdekoncentrowane, co bezlitośnie wykorzystały rywalki. W mgnieniu oka uzyskały 5-bramkowe prowadzenie i wydawało się, że w tym meczu nic złego nie może im się już przytrafić. Nic jednak bardziej mylnego.

Gdynianki potrafiły zebrać siły i doprowadziły nawet do remisu. Chwilę potem zyskały kilkubramkową przewagę. Prawdziwy horror rozegrał się jednak w samej końcówce. Decydujące o losach tej potyczki trafienie zaliczyła Sylwia Lisewska.

Gdynianki po tej porażce znacząco oddaliły się od medalu. W rywalizacji z drużyną z Koszalina przegrywają już 1:2. Kolejne, być może decydujące starcie, już w niedzielę o godz. 16.

Najwięcej bramek: dla Politechniki - Joanna Dworaczyk 7, Sylwia Lisewska i Marta Dąbrowska po 3, dla Vistalu - Katarzyna Koniuszaniec 8, Ewa Andrzejewska 5.