Vistal Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:22 (16:15)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol po raz kolejny zdobyły komplet punktów w rozgrywkach PGNiG Superligi. Gdynianki wygrały 27:22 i awansowały na drugie miejsce w tabeli, bowiem mecz SPR Lublin został przełożony.

W Gdyni spotkały się drużyny, które ostatnio rywalizują o brązowy medal mistrzostw Polski. Na koniec poprzedniego sezonu Vistal Łączpol pokonał Piotrcovię i stanął na najniższym stopniu podium. W niedzielnym meczu znowu górą były gdynianki, choć w pierwszej połowie to zwycięstwo gospodyń nie było wcale takie pewne.
Początek meczu należał do szczypiornistek z Piotrkowa, które zdobyły pierwszą bramkę w tym spotkaniu, a po kilku minutach prowadziły nawet 3:1. Wtedy świetnymi interwencjami popisała się Małgorzata Sadowska, która chociażby obroniła rzut karny, a w ataku gdynianki punktowały. W 6. minucie kontrę na bramkę zamieniła Katarzyna Koniuszaniec i to gospodynie objęły prowadzenie 4:3. W dalszym ciągu na parkiecie trwała twarda walka o kolejne bramki i jak najlepszy wynik. Zawodniczki obu zespołów nie chciały dopuścić do takiej sytuacji, aby rywalki uzyskały większą przewagę. I tak na każdą bramkę zdobytą przez gdynianki skutecznym trafieniem odpowiadała drużyna z Piotrkowa. Później na parkiecie dominowały podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego. Gospodynie wyprowadzały kontry i zamieniały je na kolejne gole. Wprawdzie Koniuszaniec zmarnował dwie takie okazje, ale zaraz potem się poprawiła. Do tego bardzo dobre spotkanie rozgrywała Karolina Szwed i w 22. minucie Vistal Łączpol wygrywał już 15:9. Gdynianki szybko jednak roztrwoniły tę przewagę, bowiem pozwoliły rywalkom rzucić pięć bramek z rzędu i ostatecznie pierwszą połowę gospodynie wygrały 16:15.
W drugiej części spotkania podopieczne trenera Cieplińskiego dały koncert gry obronnej i w efekcie pozwoliły rywalkom zdobyć tylko sześć bramek w tej części spotkania. Wprawdzie Piotrcovia doprowadziła do stanu 16:16, ale to był ostatni remis w tym meczu i potem już tylko gdynianki powiększały przewagę. Vistal Łączpol utrzymywał prowadzenie różnicą trzech, czterech bramek, a trzy minuty przed końcem Koniuszaniec zdobyła bramkę na 25:20. I tę przewagę utrzymał do końca spotkania.

Vistal Łączpol: Sadowska, Mikszto - Szwed 7, Koniuszaniec 7, Sulżycka 5, Głowińska 2, Białek2 , Kobzar 2, Dinis Vartić 1, Kulwińska 1, Duran, Lipska.
Piotrcovia: Kowalczyk - Wypych 6, Krzysztoszek 5, Lisewska 4, Szafnicka 3, Szczecina 3, Mijas 1, Rola, Cieślak, Podrygała, Dąbrowska.