Unicaja pokazała siłę, Asseco Arka bez szans w walce z Hiszpanami

Jakub Łasek
Jakub Łasek
Devonte Upson rzucił więcej punktów niż Frank Elegar, ale to Unicaja była zdecydowanie lepszym zespołem w meczu z Asseco Arką. Przemyslaw Świderski
Do tej pory Asseco Arka wygrała wszystkie spotkania wyjazdowe w EuroCupie, ale każda seria musi się kiedyś skończyć. Gdynianie zostali rozbici przez Unicaję, która kontrolowała mecz i bez kłopotów wywalczyła zwycięstwo 91:69. Zespół Przemysława Frasunkiewicza przeżywa wyraźny kryzys fizyczny i już od pięciu spotkań (dwa w lidze i trzy w pucharach) czeka na wygraną.

Koszykarze Asseco Arki w ostatnich dniach są pogrążeni w kryzysie i tę słabszą formę było widać w meczu w Maladze niemal od samego początku spotkania. Unicaja tylko w pierwszej kwarcie pozwoliła gdynianom mieć nadzieję na pozytywny rezultat. Później Hiszpanie przejęli inicjatywę i w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe. Gospodarze nie opierali swojej gry na pojedynczych zawodnikach, punktowało wielu koszykarzy, co sprawiło, że Unicaja była bardzo trudna do zatrzymania. Asseco Arka miała z kolei duże problemy ze skutecznością rzutów za dwa, przegrywała też wyraźnie walkę o zbiórki, a w dodatku myliła się na linii rzutów wolnych. To sprawiło, że do przerwy goście przegrywali 31:46.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło, Unicaja wyglądała na ekipę pewną wygranej i grała długie, cierpliwe akcje. Momentami przewaga drużyny z Malagi rosła do przeszło 20 punktów, co pozwalało Hiszpanom zachować spokój i myśleć o zachowaniu jak największych pokładów sił. Gdynianie starali się odgryzać, trafiali pojedyncze rzuty, ale wciąż nie potrafili wypracować sobie serii punktowej, tak potrzebnej do odrobienia wysokich strat. Unicaja w końcówce miała już bardzo dużą przewagę i spokojnie "dowiozła" zwycięstwo do ostatniej syreny. Zespół z Malagi wygrał z Asseco Arką 91:69

Unicaja Malaga - Asseco Arka Gdynia 91:69 (22:16, 24:15, 17:18, 28:20)

Unicaja: Toupane 13, Avramović 12, Thompson 12, Waczyński 10, Adams 7, Guerrero 7, Herun 7, Suarez 7, Diaz 6, Ejim 6, Elegar 4, Stilma 0.

Asseco Arka: Upson 15, Hammonds 12, Bostic 7, Emelogu 6, Wołoszyn 6, Hrycaniuk 5, Wyka 5, Szubarga 4, Moore 3, Czerlonko 3, Kamiński 3.

Znalazła sposób na depresję. Piękna gwiazda fitness jest teraz wzorem do naśladowania