UKS PCM Kościerzyna traci punkty w Jeleniej Górze

UKS PCM Kościerzyna od przegranej rozpoczął fazę rozgrywek play-out. W wyjazdowym spotkaniu, kościerskie szczypiornistki zdecydowanie przegrały z KPR Jelenia Góra.

Jeszcze przed tym meczem było wiadomo, że będzie to emocjonujące spotkanie. W rundzie zasadniczej obydwa zespoły zanotowały po jednym zwycięstwie, jednak to zespół z Kościerzyny miał o dwa punkty więcej aniżeli drużyna z Jeleniej Góry.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że dla zespołu Dariusza Męczykowskiego nie będzie to łatwe spotkanie. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie i już po pięciu minutach prowadziły 4:1. Kościerzyniankom trudno szło sforsowanie obrony jeleniogórzanek, a poza tym popełniły sporo błędów w ataku. Po kwadransie gry, KPR nadal prowadził różnicą trzech trafień, ale kilka minut później przewaga urosła już do pięciu bramek. Przebudzenie zawodniczek Dariusza Męczykow-skiego nastąpiło w 20 minucie meczu. Dobra postawa Justyny Belter oraz Karoliny Mokrzki zaowocowała doprowadzeniem do remisu na minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę.

Jednak ostatnie słowo należało do gospodyń, które ostatecznie na przerwę schodziły z 11 bramkami, a kościerzy-nianki miały o jedną mniej. Dobra gra UKS-u, która miała miejsce w ostatnich 10 minutach pierwszej partii, pozwalała mieć nadzieję, że taką samą będzie można oglądać w drugiej odsłonie. Niestety tak się nie stało. Jelenia Góra drugą część gry rozpoczęła z wysokiego “C”. W ciągu 10 minut KPR odskoczył na pięć oczek, a później konsekwentnie powiększał swoją przewagę. Gdy w 52 minucie na tablicy widniał wynik 25:16, było jasne, że kościerzynianki tego spotkania nie wygrają. Ostatecznie zakończyło się ono zasłużonym zwycięstwem jeleniogórzanek 29:17.

Kolejny mecz w ramach play-outów, UKS PCM Kościerzyna rozegra już 9 kwietnia na wyjeździe. Przeciwnikiem kościerskiego zespołu będzie Olimpia Beskid Nowy Sącz. Bilans spotkań tych drużyn w rundzie zasadniczej był remisowy. Oba zespoły zanotowały zwycięstwo przed własną publiką.

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Mokrzka 6, Górna 6, Belter 1, Żukowska 1, Białek 1, Jakubowska 1, Borysławska 1, Bunikowska, Ziółkowska, Wójcik.

KPR: Demiańczuk, Hoffman - A. Mączka 9, Uzar 6, Kobzar 5, Załoga 4, M. Mączka 2, Michalak 2, Bielecka 1, Grobelska, Tomczyk, Jasińska, Bilenia. a