Udany rewanż Piotrcovii na Samborze w Tczewie

Zbigniew Brucki
Wczoraj w meczu 19. kolejki ekstraklasy szczypiornistek Aussie Sambor Tczew przegrał z Piotrcovią Piotrków Tryb. 27:28. Zwycięstwem tym Piotrcovia zrewanżowała się Samborowi za porażkę 26:31 w Piotrkowie Tryb. i zrównała się z nim punktami w tabeli.

Po 20 minucie było 10:7 dla przyjezdnych. Wówczas Katarzyna Pasternak zaczęła kryć indywidualnie najlepszą w Piotrcovii Stefkę Agovą. Czyniła to do końca spotkania skutecznie, a tczewianki mozolnie odrabiały dystans.

Kiedy 10 minut przed końcem Magda Krajewska zdobyła pod rząd dwie bramki, po których tczewianki odzyskały prowadzenie (23:22), a chwilę później do siatki trafiły Katarzyna Pasternak oraz Marta Tomczyk i w 53 minucie było 25:22, wydawało się, że dwa punkty zostaną w Tczewie.

Piotrkowianki jednak nie odpuszczały i w trzy minuty odrobiły straty. W Tczewie doszło do emocjonującej końcówki. Minutę przed syreną był kolejny remis, a piłkę miały miejscowe. Krajewska przelobowała bramkarkę, ale posłała piłkę nad poprzeczką. Przyjezdne skontrowały i wyszły na prowadzenie 28:27. W ostatniej sekundzie spotkania remis mogła uratować Karolina Olszowa. Trafiła jednak w słupek.

Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:28 (11:14)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Krajewska 8, Olszowa 6, Tomczyk 4, Skonieczna 3, Belter 3, Pasternak 3, Nowicka, Bilenia

Piotrcovia: Skura, Opelt - Agova 11, Belmas 4, Kopertowska 4, Rol 3, Kucharska 3, Piecaba 3, Sobińska, Nowak