Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UCMMiT w Gdyni z nowymi możliwościami diagnostyki obraozwej. Nowa Pracownia Tomografii Komputerowej oficjalnie otwarta!

OPRAC.:
Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Zbigniew Wszeborowski/GUMed
W Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni otwarto w środę, 1.07.2020 r. nowoczesną Pracownię Tomografii Komputerowej. – Dzięki nowemu sprzętowi będziemy mogli wykonywać jeszcze więcej badań, a tym samym jeszcze lepiej służyć mieszkańcom nie tylko Gdyni, ale i całego Pomorza – ocenił prof. Marcin Renke, dyrektor UCMMiT .

Gdyński szpital właśnie wzbogacił się o drugi specjalistyczny aparat do tomografii komputerowej. Nowy sprzęt ma być wykorzystywany przy profilaktyce, a także leczeniu pacjentów o szerokim spektrum schorzeń. To szczególnie istotne zwłaszcza w obliczu obecnej epidemii, które wpłynęła na dostępność do świadczeń.

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz dostępność diagnostyki obrazowej w Trójmieście?

– Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom było możliwe szybkie i sprawne wzbogacenie o ten bardzo ważny sprzęt diagnostyczny Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej - przyznał prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed. - Szpitala, który jako pierwszy był w pełni przygotowany do sprawowania profesjonalnej opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem, za co dziękuję Dyrekcji i całemu personelowi UCMMiT.

Zadowolenia nie kryła również dyrekcja szpitala, która obecnie systematycznie zwiększa ofertę medyczną po okresie zamrożenia części świadczeń, co wiązało się z wzrostem zakażeń na koronawirusa.

– Dzięki nowemu sprzętowi będziemy mogli wykonywać jeszcze więcej badań, a tym samym jeszcze lepiej służyć mieszkańcom nie tylko Gdyni, ale i całego Pomorza – ocenił prof. Marcin Renke, dyrektor UCMMiT.

Specjalistyczny sprzęt bezpieczny także dla pacjentów pediatrycznych

Lekarze z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podkreslali z kolei, że zakupiony sprzęt daje duże możliwości diagnostyczne, a pacjenci są badani w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

– Jest to nowoczesny aparat TK, wielorzędowy, 124-warstwowy, który umożliwia doskonałą diagnostykę wszystkich struktur anatomicznych, ale także tych najbardziej wymagających, np. badania tk serca czy tętnic wieńcowych. Aparat ten umożliwia wykonywanie badań z niewielką dawką promieniowania, co jest niezwykle istotne u pacjentów pediatrycznych – poinformowała prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed.

W zakup sprzętu włączyło się Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał na ten cel 3 mln 200 tys. zł. Warto podkreślić, że prace budowlane pochłonęły prawie 200 tys. zł, a te zebrano dzięki wsparciu darczyńców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki