POLECAMY
  Plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy online

  Rozwiń
  Balkony bez barierek w Gdańsku Brzeźnie. Mieszkaniec skarży...

  Balkony bez barierek w Gdańsku Brzeźnie. Mieszkaniec skarży się na ekipę remontową [ZDJĘCIA]

  MJAN

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Remont bloku przy ul. Walecznych w Gdańsku Brzeźnie
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Ekipa remontowa rozebrała rusztowanie z jednej strony bloku przy ul. Walecznych 8 w Gdańsku Brzeźnie, ale balkony, już bez barierek, pozostawiła bez zabezpieczenia. - Przecież komuś mogło się coś stać, o wypadek nietrudno – pożalił się Czytelnik.
  O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy we wtorek prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Brzeźno”. Małgorzatę Majewską. Pani prezes zapewnia, że jeszcze maksymalnie dwa dni i cały remont zostanie już zakończony.

  - Ogłoszenie o tym, że remontowane będą m.in. balkony, pojawiło się już wcześniej, gdy przystępowaliśmy do prac. Firma, która wykańcza obiekt, musiała zdjąć z jednej strony rusztowania. Oczywiście rusztowania zostały z drugiej strony, gdzie barierki są już montowane.
  Dzisiaj rusztowania zostają przeniesione, my nie ponosimy za to kosztów, bo mamy umowę ryczałtową na konkretne zadanie. Firma po prostu kończy dzisiaj jedną stronę, przenosi rusztowania na drugą stronę i wykańcza pozostałe balkony.
  Remontowana była cała elewacja, barierki balkonowe były zdemontowane już dawno, rusztowania stały, tylko akurat firma musiała je z jednej strony zabrać.

  Pani prezes podkreśla, że budynek został wyremontowany na wysokim poziomie. - Do naszej spółdzielni mieszkaniowej żaden z mieszkańców nie zgłosił żadnych zastrzeżeń - dodaje.

  Czytaj też:
  Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy plac budowy apartamentowców Nowa Grobla w Gdańsku
  Zapomniane budynki na Pomorzu. Przyślij zdjęcia niszczejących budynków! [GALERIA]


  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gdzie prokurator?????

  buu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  wykonawca przede wszystkim, nadzór z ramienia Spółdzielni od inspektora do Prezesa włącznie.... to niedopuszczalne, co się działo! Szczęście mają ci pajace, że nikt nie spadł.... a tylko...rozwiń całość

  wykonawca przede wszystkim, nadzór z ramienia Spółdzielni od inspektora do Prezesa włącznie.... to niedopuszczalne, co się działo! Szczęście mają ci pajace, że nikt nie spadł.... a tylko dlatego, że wykonawca chciał zaoszczędzić parę złotych na kosztach rusztowań....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Remont powinien odbywać się z głową i zgodnie z przepisami .

  WICK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

  Wyłączyć drogi gościu, to można dodpływ prądu a w takim przypadku jak wyżej opisany jest ewidentne złamanie przepisów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców. Barierki balkonowe powinny znajdować...rozwiń całość

  Wyłączyć drogi gościu, to można dodpływ prądu a w takim przypadku jak wyżej opisany jest ewidentne złamanie przepisów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców. Barierki balkonowe powinny znajdować się na swoim miejscu podczas i po ociepleniu budynku a jeżeli są plany wymiany wszystkich barierek na nowe lub odswieżenia starych to powinno to się odbywać sukcesywnie-balkon po balkonie. Nie wszyscy mieszkańcy muszą być świadomi zagrożenia, bo pośród nich mogą znajdować się dzieci jak i osoby chore np. z demencją, które machinalnie mogą wyjść na balkon. Dobrze, że reporterzy Dziennika Bałtyckiego poruszaja ten temat, bo w takim przypadku mamy pokazane: jawną bezmyślność osób odpowiedzialnych za przebieg remontu (spółdzielnia oraz ekipa remontowa) jak i ewidentne lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa mieszkańców.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mieszkaniec się skarży

  XXX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  a Dz. Bałtycki robi z tego sprawę mimo tego, że Spółdzielnia poinformowała
  mieszkańców w porę o remoncie elewacji wraz z balkonami. Dla ludzi myślących
  jest oczywiste to, że remontowane...rozwiń całość

  a Dz. Bałtycki robi z tego sprawę mimo tego, że Spółdzielnia poinformowała
  mieszkańców w porę o remoncie elewacji wraz z balkonami. Dla ludzi myślących
  jest oczywiste to, że remontowane urządzenia są wyłączone z użytkowania
  no ale Dz. Bałt. nie ma nic ciekawszego do pisania i dlatego któryś już dzień
  trzyma ten temat na swojej stronie co oznacza, że konsekwentnie na psy schodzi!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo