To był rok wielkich emocji [GALERIA ZDJĘĆ]

UKS PCM Kościerzyna
W mijającym 2015 roku nie brakowało sportowych wydarzeń, które dostarczyły kibicom emocji. Były wśród nich i takie, które kończyły się biciem rekordów indywidualnych i drużynowych.

1. W IV Biegu Morsa w Garczynie wzięło udział ponad 400 osób, co było dotychczasowym rekordem pod względem frekwencji

2. Sokół Browar Kościerzyna przed własną publicznością pokonał po kapitalnym meczu spadkowicza z Superligi, Wybrzeże Gdańsk

3. Gwiazdka Karsin pod wodzą Andrzeja Borowskiego wywalczyła historyczny awans do rozgrywek piłkarskiej V ligi

4. Kaszubia zakończyła sezon 2014/15 z historycznym dorobkiem punktowym. Na swoim koncie zgromadziła 56 punktów

5. Monika Czapiewska z Olimpijczyka Skorzewo została wicemistrzynią Polski LZS w Słubicach w biegu na 1500 metrów

6. UKS PCM Kościerzyna po barażach z Samborem Tczew wywalczył historyczny awans do PGNiG Superligi Kobiet

7. Weronika Lizakowska z KUKS Remus została mistrzynią Polski w czasie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 1500 m

8. Sebastian Rompa z KUKS Remus został najlepiej rzucającym koszykarzem sezonu 2014/15 ligi młodzików rocznik 2001

9. Leszek Zblewski z Olimpijczyka Skorzewo został podwójnym wicemistrzem Europy Weteranów w biegu na 800 i 1500 m

10. Patryk Dobek z Osowa, jako reprezentant kraju, został Młodzie-żowym Mistrzem Europy do lat 23 w biegu na 400 m przez płotki

11. Marcin Łukowicz z klubu Manta Kościerzyna zdobył złoty medal podczas zawodów Pucharu Europy Juniorów

12. Daniel Pek z Olimpijczyka Skorzewo został mistrzem świata federacji INAS w biegu na 1500 metrów w Ekwadorze