Świetne wyniki Kamila Wołoszyka ze skorzewskiego Olimpijczyka

Trzecie miejsce w czasie biegu na dystansie 10 kilometrów w Olsztynie wywalczył Kamil Wołoszyk z UKS Olimpijczyk Skorzewo.

W ostatnich dniach trzech zawodników skorzew-skiego klubu uczestniczyło w zawodach biegowych notując bardzo dobre wyniki. Monika Czapiewska wzięła udział w mityngu, który odbywał się w Gdańsku. Nasza lekkoatletka startowała na dystansie 1000 metrów, który jest dla niej dość nietypowy. Pomimo tego wywalczyła bardzo dobre, czwarte miejsce. Warto jednak wspomnieć, że czas jaki uzyskała - 3.01.45, jest nowym rekordem życiowym. Na tych samych zawodach bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Walczak, który wystartował w konkurencji pchnięcia kulą. Jego wynik to 10.12. Taki rezultat pozwolił mu na zajęcie czwartej lokaty. Dodajmy też, że to również jego nowy rekord życiowy. Z kolei Kamil Wołoszyk wziął udział w zawodach rozgrywanych w Olsztynie. Na bardzo wymagającej trasie 10 km zajął 3 miejsce uzyskując czas 35.53. Natomiast w miniony weekend uczestniczył w Elemental Triathlon Olsztyn i wywalczył na dystansie olimpijskim (1,5 km-pływanie, 40 km-rower i 10 km-bieg) 28 pozycję z czasem 2.16.01. W kategorii wiekowej od 20 do 25 lat dało mu to drugą lokatę.