POLECAMY
  Plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy online

  Rozwiń
  "Odpuśćmy i podajmy sobie ręce". Życzenia dla Czytelników...

  "Odpuśćmy i podajmy sobie ręce". Życzenia dla Czytelników "Dziennika Bałtyckiego"

  Redakcja

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  "Odpuśćmy i podajmy sobie ręce". Życzenia dla Czytelników "Dziennika Bałtyckiego"
  Wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz możliwości spędzenia ich z najbliższymi oraz radości ze wspólnego świętowania życzy redakcja "Dziennika Bałtyckiego".
  "Odpuśćmy i podajmy sobie ręce". Życzenia dla Czytelników "Dziennika Bałtyckiego"
  Tomasz Kubik, sekretarz redakcji "Dziennika Bałtyckiego"
  Święta to trudny i wymagający czas. Nie tylko dlatego, że trzeba wydrenować portfel i kupić drogie prezenty, zapełnić stół dwunastoma potrawami. Nie tylko z powodu ciężkiej pracy w kuchni i w domu, jaką trzeba wykonać. I nie dlatego, że zmęczenie nie pozwoli spokojnie usiedzieć przy stole.

  Czas świąt jest egzaminem dla rodziny i przyjaciół.
  To czas, kiedy należy zapomnieć o złych emocjach, umieć wybaczyć i zrozumieć drugą osobę. Trzeba się przemóc i podać rękę. Zapukać do drzwi brata, z którym nie rozmawiamy od lat. Zadzwonić do kuzynki, nawet gdy podzieliła nas dawna kłótnia. I napisać SMS-a do kolegi, szczególnie gdy czujemy jakąś urazę.

  Święta mają tę magiczną moc, która potrafi zmienić relacje między ludźmi. Wykorzystajmy to. Trzeba jednak wykonać ten pierwszy krok. Odwagi i siły do tego życzę wszystkim naszym Czytelnikom.

  Biskup Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej:

  Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym w szczególny sposób pochylamy się nad tajemnicą przyjścia Boga na świat. To czas, w którym jeszcze bardziej docieramy do tego, co najpiękniejsze i zarazem niezbędne do życia - czyli do miłości i do pokoju. Dlatego z całego serca życzę, abyśmy pochylając się nad tymi wartościami potrafili się nimi dzielić z tymi, którzy są nam najbliżsi, ale także z tymi wszystkimi, którzy nas otaczają każdego dnia. Zdrowych, błogosławionych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

  Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego:

  Przed nami wyjątkowy okres, radosny czas. Dla jednych to piękna choinka, biały opłatek, a dla najmłodszych… wymarzone prezenty. Najważniejsze, bo bezcenne, to chwile spędzone w gronie najbliższych. Oby tych momentów było jak najwięcej w nadchodzącym Nowym Roku.

  Oktawia Nowacka, pięcioboistka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich:

  Zdrowych, radosnych, ciepłych, pełnych miłości i rodzinnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia najskrytszych marzeń życzę wszystkim Czytelnikom Dziennika Bałtyckiego!

  Krzysztof Skiba, piosenkarz:

  Życzę przede wszystkim magii świątecznej, której niestety mamy coraz mniej. W powodzi promocji i szaleństw zakupowych chyba najbardziej cenną rzeczą, którą trudno kupić, jest właśnie magia świąt. Życzę więc wszystkim, żeby udało się między jedną potrawą wigilijną a drugą dostrzec tę magię, która na pewno jeszcze istnieje w tym skomercjalizowanym świecie. Życzę, żeby magia świąt wpłynęła na nas pozytywnie i żebyśmy pamiętali, że Boże Narodzenie to taki okres, w którym powinniśmy się wzmocnić duchowo, być lepszymi dla siebie nawzajem. Życzę, żeby w święta naszła nas chwila refleksji i umocniła nas tak, żebyśmy cały przyszły rok przeżyli bogatsi w sensie duchowym. Myślę, że wtedy łatwiej będzie nam znaleźć coś, co się nazywa szczęściem, a tego chyba właśnie wszyscy szukamy.

  Marek Kamiński, polarnik, podróżnik:


  Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim codziennej dawki inspiracji do działania, nieustającej motywacji do zdobywania własnych biegunów oraz kreowania rzeczywistości, która będzie odzwierciedleniem Waszych pragnień.

  Mateusz Kusznierewicz, polski żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata:

  Zacznę od tego, co najważniejsze: życzę zdrowia, szczęścia i jak najwięcej powodów do radości. Myślę, że w dzisiejszych czasach powinniśmy życzyć sobie też spokoju i jak najwięcej dobrych, pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Ja bardzo stawiam na życie rodzinne, więc życzyłbym wszystkim również tego, żeby mieli jak najlepsze relacje z członkami swojej rodziny, ale też, żeby znajdowali czas na to, by te relacje pogłębiać. Nam, osobom mieszkającym nad morzem życzę jak najwięcej słonecznych dni, żebyśmy mogli spędzać czas na świeżym powietrzu, a najlepiej nad wodą. Dlatego życzę wszystkim jak najwięcej weekendów, żebyśmy mogli wyruszać nad wodę.

  Iwona Guzowska, kickboxerka, była posłanka :

  Czytelnikom „Dziennika Bałtyckiego” życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie osób, które kochamy. Życzę też pięknego i spokojnego 2017 roku, i tego, żebyśmy jak najmniej musieli czytać o złych wiadomościach, o aferach, o tym, co jest niedobre i nieprzyjemne, smutne albo niepokojące.

  Adam Korol, wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski, poseł:

  Życzę rodzinnych i spokojnych świąt w gronie najbliższych. Życzę też trochę spokoju, odetchnięcia od tej gonitwy dnia codziennego. A także znalezienia trochę czasu na to, by te święta spędzić nie tylko w domu, nie tylko przy stole - jako sportowiec i propagator zdrowego stylu życia życzę wszystkim, żeby znaleźli czas na to, żeby oderwać się od stołu, od telewizora i wspólnie z rodziną wybrać się na bardzo, bardzo długi spacer czy to po naszych pięknych lasach, czy, jeśli ktoś woli, wzdłuż nadmorskiej plaży.

  Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo:

  Z okazji świat życzę rodzinnego miłosierdzia, a także zdrowia i spokoju. Myślę, że tego ostatniego najbardziej aktualnie potrzebujemy. Życzę tego, żebyśmy mieli głęboką tolerancję dla bliźnich, bo przecież każdy ma prawo do swojego zdania. W atmosferze tolerancji można przecież góry przenosić. Życzę też tego, żeby udało nam się żyć w harmonii, jaką na co dzień widzimy w świecie zwierząt.

  prof. Andrzej Januszajtis, pasjonat historii Gdańska:

  Życzę z całego serca wesołych świąt, zdrowych, spokojnych, a w przyszłym roku sukcesów we wszystkim, czego się Państwo podejmiecie.

  Maciej Kosycarz, fotograf:

  Życzę spokojnych świąt w rodzinnym gronie i mnóstwa prezentów pod choinką. A w Nowym Roku mnóstwo okazji do robienia zdjęć i do zapełniania rodzinnych albumów kolejnymi fotografiami, na których uwiecznicie Państwo wiele szczęśliwych momentów z Waszego życia, fotografiami, na których będziecie radośni i uśmiechnięci.

  Zebrała Monika Jankowska

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  KOBIECA TWARZ POMORZA Zagłosuj na swoją faworytkę!

  KOBIECA TWARZ POMORZA Zagłosuj na swoją faworytkę!

  PLUS: Uwięzieni w UCK czekają na serce

  PLUS: Uwięzieni w UCK czekają na serce

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej