Światowa Olimpiada Pizzy Neapolitańskiej. Polacy na podium!

Maja Czech
Maja Czech
Światowa Olimpiada Pizzy Neapolitańskiej to międzynarodowy konkurs przygotowywania idealnej pizzy w stylu Neapolitańskim. W tym roku aż trzech Polaków znalazło się na podium w różnych kategoriach.

Światowa Olimpiada Pizzy Neapolitańskiej 2022

Zawody trwały od 3 do 6 lipca w Neapolu. W konkursie można wziąć udział jako profesjonalny kucharz, lub jako amator. W tym roku po raz pierwszy od istnienia Vera Pizza Napoletana, na podium pojawił się polski akcent. I to nie jeden a trzy!

Jednym ze zwycięzców został Przemysław Szkudlarek, którego na co dzień możecie znaleźć w Trójmiejskiej pizzerii Mąka i Kawa.

Pizza Vera Napoletana - eliminacje

Konkurs jest organizowany od ponad 38 lat. Każdy amator pizzy dobrze zna to wydarzenie oraz jego prestiż w świecie kulinarnym Pizzaiolo biorą udział w pięciu kategoriach:

• prawdziwa pizza neapolitańska
  • gourmet
  • pizza smażona
  • mastunicola
  • calzone.

W tym roku ponad 300 pizzermanów z 45 krajów starało się udowodnić, że robi najlepszą pizzę neapolitańską na świecie

W tym roku eliminacje krajowe przeszedł Przemysław Szkudlarek na co dzień pracujący w gdańskiej pizzerii Mąka i Kawa. To właśnie m.in. Przemek reprezentował Polskę w Neapolu.

Polacy na Olimpiadzie Pizzy

Polacy przywieźli do kraju aż 3 medale. Złoty medal zdobył Kamili Błaszczyk, który zrobił idealną Margherite w kategorii amatorzy. Brązowy medal uzyskał Tomasz Wolski w kategorii Mastunicola. Natomiast Przemysław Szkudlarek został uhonorowany srebrnym medalem za pizzę w kategorii Gourmet. Co znalazło się na zwycięzkim placku? Szkudlarek zdradza przepis na sukces!

Zgodnie z regulaminem do pizzy mojego autorstwa mogłem użyć 5 składników - mówi Przemysław - W skład mojej pizzy wchodzi: