Sukces pływaków na Mistrzostwach Polski

Dziewięć medali przywieźli z zawodów w Gliwicach reprezentanci UKS Manta Kościerzyna.

W Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów kat. B i C w Pływaniu w Płetwach, które zostały rozegrane w Gliwicach, kościerski klub reprezentowało siedmiu zawodników: J.Kiedrowska, M.Majewska , M.Majewska, A.Młyńska, M.Stoltmann, A.Gniba, M.Łukowicz.

Marcin Łukowicz wywalczył dwa złote medale, na dystansie 100 BF oraz 200 BF. Do tego dołożył jeszcze dwa brązowe krążki zdobyte na 100 PW oraz 100 BF w kategorii seniorów. Z kolei medal brązowy stał się łupem Magdaleny Majewskiej, która zdobyła go na dystansie 100 BF. Następne medale kościerscy pływacy zdobyli w sztafetach. Julia Kiedrowska, Magdalena Majewska, Agata Młyńska oraz Magda Stoltmann wywalczyły trzy brązowe medale w następujących konkurencjach: 4x100 BF, 4x100 PP oraz 4x200 PP.

Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasowała się Marta Majewska, która walczyła na dystansie 400 PW.

Dodajmy też, że nasi reprezentanci do zawodów w Gliwicach byli przygotowywani przez trenerów Tomasza Kubickiego oraz Mateusza Kąkola. Na tym jednak nie koniec sukcesów kościerskich pływaków. Sukcesy Marcina Łukowicza, zanotowane w ostatnich miesiącach zaowocowały tym, że nasz zawodnik został powołany na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się we Francji w dniach od 4 do 11 lipca. Dodajmy też, że w ten weekend najmłodsza grupa zawodników Manty będzie reprezentować klub w czasie Mistrzostw Polski kat. E i D w Olecku. Wyjazd do Gliwic był możliwy dzięki pomocy kościerskiego UM oraz ZPS Lubiana.