Tylko przez ostatnie półtora roku Polska Press Grupa zaprosiła na płatne staże w Pionie Internet 33 studentów i absolwentów, z czego 19 z nich ukończyło technologiczny program stażowy UL Upgrade Lab. Poznajcie stażystów, którzy znaleźli się w Polska Press w ostatnim czasie. Pięć osób skończyło właśnie swój staż i pracuje już na etacie - Agata, Ania, Filip, Maciek i Damian. Michał właśnie odbywa staż w obszarze SEO.Poprosiliśmy ich, aby wypełnili nasz krótki kwestionariusz dotyczący pracy i atmosfery w Polska Press Grupie. Sprawdźcie, co nam odpowiedzieli!

Michał - Stażysta w zespole SEO
1. Moja edukacja... Ukończyłem Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie o specjalizacji technik informatyk.

2. Nowe na stażu było dla mnie... Praca z tak licznym zespołem, który przyjął mnie życzliwie od samego początku. Mogłem obserwować i czynnie uczestniczyć w pracy z dużymi serwisami internetowymi, których wcześniej byłem tylko czytelnikiem. Poznałem tu również nowe i ciekawe metody oraz narzędzia przydatne w branży SEO.

3. Mój obecny zespół to... Na początku stażu miałem okazję pracować z zespołem naszemiasto.pl oraz moto.gratka.pl. Obecnie mam przyjemność zajmować się grupą tematycznych serwisów e-budownictwo.pl.

4. Moje zadania w pracy to... Pozycjonowanie i optymalizacja serwisów pod kątem wyszukiwarek internetowych za pomocą profesjonalnych narzędzi, które mam do dyspozycji. Oprócz tych kluczowych zadań zajmuje się również prowadzeniem kampanii reklamowej w sieci oraz obsługą narzędzi analitycznych.

5. Ze spotkania rekrutacyjnego zapamiętam... sympatyczną atmosferę oraz smak dobrej kawy. Rozmowa kwalifikacyjna przebiegała bardzo miło i swobodnie.

Agata - Specjalista ds. Zarządzania Projektami
1. Moja edukacja... Jestem dziewczyną z polibudy. Tytuł inżyniera w dziedzinie informatyki zdobyłam na wydziale FTiMS, natomiast w tej chwili jestem studentką studiów magisterskich na wydziale ZiE o specjalizacji Informatyka w Biznesie.

2. Nowe na stażu było dla mnie... Przede wszystkim praca wśród bardzo kreatywnych ludzi, którzy mimo ogromu obowiązków cały czas chodzą z uśmiechami na twarzach i są mega życzliwi!

3. Mój obecny zespół to... regiodom.pl, dom.gratka.pl oraz gratka.pl

4. Moje zadania w pracy to... Zajmuję się rozwojem portali internetowych. Łączy to w sobie pracę project managera, analityka it oraz marketingowca. Sporządzam analizy dla zespołu programistów, czuwam nad realizacją projektów oraz dbam o akcje marketingowe w serwisach. Podsumowując: dużo świetnej zabawy!

5. Ze spotkania rekrutacyjnego zapamiętam... Zero tremy i super przyjazną atmosferę!

Damian - Młodszy Webmaster
1. Moja edukacja... Studiuję na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

2. Nowe na stażu było dla mnie... Przede wszystkim miejsce i sposób pracy. W poprzedniej firmie w której odbywałem staż zostałem od razu wrzucony na głęboką wodę. W Polska Press Grupie, dzięki programowi stażowemu UL Upgrade Lab, zostałem przeprowadzony przez szereg cotygodniowych szkoleń, które pozwoliły mi łatwiej poznać schemat działania firmy.

3. Mój obecny zespół to... Zespół polskatimes.pl

4. Moje zadania w pracy to... Głównie rozwijanie i utrzymanie serwisu polskatimes.pl

5. Ze spotkania rekrutacyjnego zapamiętam... Testy sprawdzające wiedzę, których się nie spodziewałem oraz szczegółowe pytania, co do mojej osoby: czym się interesuję? Z jakich osiągnięć jestem dumny? Co lubię robić w wolnym czasie? Do tej pory na spotkaniach rekrutacyjnych spotkałem się wyłącznie z pytaniami o moje umiejętności, dlatego rekrutacja w Polska Press była dla mnie nowością.

Filip - Specjalista ds. Rozwoju Płatnych Treści
1. Moja edukacja... Ukończyłem magisterskie studia dziennikarskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licencjat uzyskałem z politologii na tej samej uczelni.

2. Nowe na stażu było dla mnie... Praktycznie wszystko. Rozpoczynając staż wiedziałem, że nauczę się wielu rzeczy, które będę wykorzystywać w pracy zawodowej. Począwszy od współpracy z wieloma wspaniałymi ludźmi z różnych zespołów i od różnych zadań, poprzez radzenie sobie z goniącymi terminami, aż po poznawanie nowych narzędzi pracy.

3. Mój obecny zespół to... Paid Content Team, czyli zespół, który zajmuje się dostępem, dystrybucją i promocją płatnych treści, udostępnianych przez Polska Press Grupę. Obsługujemy wiele serwisów, jednym z nich jest slaskplus.pl.

4. Moje zadania w pracy to... Dotychczas zajmowałem się prowadzeniem projektu, dotyczącego serwisu contentowego w dziale nieruchomości Polska Press Grupy. Pisałem teksty, analizowałem sytuację serwisu, przygotowałem projekty zmian oraz stworzyłem koncepcję i kierunek dalszego rozwoju. Do zakresu moich obowiązków należało również śledzenie konkurencji, projektowanie makiet graficznych oraz dbanie o prawidłowy obieg informacji w obrębie zespołu.

5. Ze spotkania rekrutacyjnego zapamiętam... Test w formie mini assessment center. Miałem okazję użyć nożyczek, kleju, starych magazynów i brystolu, czego od dawna już nie robiłem.

Maciek - Młodszy Programista
1. Moja edukacja... Skończyłem filologię angielską na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe z lokalizacji oprogramowania, gier wideo i witryn internetowych.

2. Nowe na stażu było dla mnie... Praca w profesjonalnym środowisku deweloperskim, systemy kontroli wersji, stopień rozbudowania i skomplikowania istniejących serwisów, nad którymi pracujemy w ostatnim etapie stażu.

3. Mój obecny zespół to... dom.gratka.pl

4. Moje zadania w pracy to... Głównie programowanie backednowe, czyli wdrażanie nowych funkcjonalności i bieżące usprawnianie serwisu. Dodatkowo zadawanie pytań starszym i bardziej doświadczonym kolegom i koleżankom.

5. Ze spotkania rekrutacyjnego zapamiętam... Profesjonalizm rekrutujących, poważne traktowanie kandydata, jasne przedstawienie oferty stażowej i możliwej ścieżki rozwoju już po zatrudnieniu.

Ania - Młodszy Programista
1. Moja edukacja... Studia na Politechnice Gdańskiej (Inżynieria Biomedyczna oraz Fizyka Techniczna), a także własne zainteresowania, które w pewnym stopniu przygotowały mnie do pracy w branży IT.

2. Nowe na stażu było dla mnie... Praktycznie wszystko. Zarówno zadania związane z tematyką tworzenia serwisów internetowych, jak i metodyka pracy oraz standardy tworzenia oprogramowania.

3. Mój obecny zespół to... Zespół zajmujący się serwisem moto.gratka.pl.

4. Moje zadania w pracy to... Głównie tworzenie oprogramowania oraz aktywny udział w spotkaniach zespołu. Podczas wykonywania zadań ciągle uczę się nowych rzeczy, więc w pewnym sensie moim obowiązkiem jest także pogłębianie wiedzy.

5. Ze spotkania rekrutacyjnego zapamiętam... Miłą atmosferę oraz profesjonalne i konkretne podejście do osoby kandydującej na staż.

Chciałbyś dołączyć do zespołu Polska Press Grupy? Aplikuj przez serwis praca.gratka.pl/polskapress

Polska Press Grupa należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Główne obszary działalności Polska Press Grupy to prasa płatna i bezpłatna, Internet i drukarnie.