Gdyńska spółka Vistal pomagać będzie przy przebudowie Mostu Łazienkowskiego w Warszawie. Producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych podpisał właśnie umowę z Bilfinger Infrastructure S.A. na dostawę jego elementów. Kontrakt opiewa na kwotę 14,2 mln zł. - Z dostarczonych przez nas elementów zbudowana zostanie konstrukcja nośna Mostu Łazienkowskiego – mówi Ryszard Matyka, prezes Vistalu. Jednocześnie spółka szuka kolejnych zleceń.

- Obecnie rozstrzyga się kilka przetargów na rynku polskim w sektorze infrastruktury, w których bierzemy udział – podkreśla Ryszard Matyka.

Przebudowa Mostu Łazienkowskiego, uszkodzonego podczas pożaru, rozpoczęła się w poniedziałek. Potrwać ma do października i kosztować ponad sto milionów złotych. Uczestnictwo w tym projekcie nie jest pierwszym, tak dużym zamówieniem Vistalu. W połowie ubiegłego roku gdyńska spółka, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podpisała umowy na realizację mostu nad rzeką Wisłok w Rzeszowie, a także wiaduktu kolejowego w Danii. Łączna kwota obu kontraktów wyniosła ponad 50 mln zł. Vistal uczestniczył też w remontach mostów na Wiśle, m.in. w Puławach, Płocku. W zeszłym roku spółka uruchomiła też w Gdyni nową halę produkcyjną o powierzchni ponad 12 tys. m kw.