Na "Rocket Spotlight" podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, 21 listopada, do gdańskiego "Startera" przyjechali inwestorzy i doświadczeni przedsiębiorcy. To finał programu "Starter Rocket" opracowanego przez gdański Inkubator Starter aby startupom umożliwić światowy rozwój. Program ten dawał szansę nie tylko sprawdzenia swoich produktów na rynkach zagranicznych, ale też na uzyskanie wsparcia do 150 tys. zł.

- Wzorowaliśmy się na doświadczeniach zagranicznych, głównie amerykańskich - mówi Małgorzata Jasnoch, prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. - Program "Starter Rocket" zaczęliśmy realizować w lipcu bieżącego roku. Zgłosiło się kilkadziesiąt firm. Wybraliśmy kilkanaście. Pomocą służyli m.in. mentorzy, także zagraniczni.

Pokazały się przed nimi startupy - finaliści programu: Dr Poket - zajmujący się m.in.

telemedycyną; Fashionote - z branży m-Commerce - moda i styl życia; Pressium - wirtualne biuro prasowe; Pin Your Client - ułatwiający sprzedawcom pozyskiwanie klientów; SIP - twórca urządzenia do przygotowywania drinków; StructView -  twórca wizualizacji 3D na statycznych stronach internetowych.

- Nad naszym produktem pracujemy od stycznia - mówi Marcin Michalak, założyciel  i prezes zarządu firmy dr Poket. - Opracowaliśmy platformę kontaktu lekarza z pacjentem oraz z farmaceutą. Użytkownik dzięki temu ma możliwość otrzymywania informacji na bieżąco. Uczestnicząc w programie Inkubatora, uzyskaliśmy bardzo dużo. Liczą się na przykład kontakty, które nawiązaliśmy. Niezmiernie ważne jest wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Microsoftu; na przykład urządzenia w najlepszych technologiach dostępnych na rynku.