Kapituła Nagród Lewiatana i Zarząd Konfederacji Lewiatan uhonorowały Leszka Gierszewskiego, prezesa Druteksu, nagrodą im. Andrzeja Wierzbickiego dla wyróżniającego się przedsiębiorcy za pokazanie, że wizja, spokój i determinacja pozwalają osiągnąć najbardziej śmiałe cele biznesowe.

Przypomnijmy, że Leszek Gierszewski jest finalistą Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii sukces, w której znaleźli się przedsiębiorcy z wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi na koncie. W lutym tego roku został uznany za TOP Menedżera 2014 na Pomorzu w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego".

Drutex właśnie rozpoczął budowę nowej, wielkiej hali produkcyjnej z zapleczem. Nowy obiekt, o powierzchni ponad 25 tys. metrów kw., powstanie na działce przylegającej do terenu. Wartość inwestycji wynosi około 100 mln zł. W związku z tym rozpoczęcie produkcji w nowej części hali planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku.
To kolejny etap budowy Europejskiego Centrum Stolarki. Po zakończeniu inwestycji firma łącznie będzie mieć do dyspozycji ponad 91 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej, rozciągającej się na 35 hektarach.