W środę będzie można dowiedzieć się, jak pozyskać kapitał na wkład własny potrzebny do realizacji inwestycji z funduszy UE w latach 2014-2020. Giełda Papierów Wartościowych we współpracy z marszałkami województw, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Bankiem PKO BP, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi organizuje projekt "Kapitał dla rozwoju" - cykl 16 spotkań regionalnych w największych polskich miastach skierowanych do przedsiębiorstw i samorządów.

- "Kapitał dla rozwoju" to jeden z naszych kluczowych projektów mający na celu zwiększenie aktywności na rynku IPO akcji oraz na rynku obligacji - powiedział Paweł Tamborski, prezes zarządu GPW.

Uczestnicy spotkań dowiedzą się m.in. jak skutecznie pozyskać środki w perspektywie unijnej 2014-2020 oraz jak firmy i samorządy mogą sfinansować tzw. wkład własny poprzez rynek kapitałowy. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych o sposobach wykorzystania instrumentów rynku kapitałowego w finansowaniu rozwoju firm i samorządów.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 maja w Gdańsku w kompleksie konferencyjno-bankietowym Superior - gmach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, ul. Ołowianka 1. Początek o godz. 15.
Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z programem spotkań na stronie www.gpw.pl/kapital-dla-rozwoju.