Żabka Polska uruchomiła centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim, czwarte w kraju. Obsługuje sklepy sieci Żabka i Freshmarket na Pomorzu. Dostawy do pomorskich sklepów już są realizowane.

- Uruchomienie kolejnego centrum logistycznego w Pruszczu Gdańskim to gwarancja zachowania najwyższego poziomu przechowywania i dystrybucji produktów do naszych sklepów, a także świeżość i dostępność towarów dla naszych klientów - mówi Krzysztof Andrzejewski, prezes zarządu Żabki Polska. - Przy tak dużej dynamice rozwoju konsekwentnie powiększamy zaplecze logistyczne i inwestujemy w nowoczesne rozwiązania w łańcuchu dostaw.

Nowy obiekt zapewnił utworzenie blisko 250 miejsc pracy dla mieszkańców Trójmiasta i okolic.

Wśród zatrudnianych w Pruszczu osób są przede wszystkim logistycy i operatorzy wózków widłowych, a także koordynatorzy obszarów IT, bezpieczeństwa i nadzoru, chłodni oraz załadunków. Pracę w firmie znaleźli także specjaliści od rachunkowości.

Powierzchnia centrum logistycznego w Pruszczu Gdańskim to 28 tysięcy m kwadratowych, a sama powierzchnia magazynowa zajmuje 26 tysięcy metrów kwadratowych. Pozostała przestrzeń została wykorzystana na zaplecze administracyjne i biurowe. Pruszczańskie centrum firmy Żabka Polska jest kolejnym, po centrach w Plewiskach (k. Poznania), Tychach oraz Nadarzynie (k. Warszawy).

Żabka Polska jest właścicielem największej w kraju sieci sklepów typu convenience Żabka, a także sieci supermarketów Freshmarket, liczących obecnie około 3800 placówek.