PZU przygotowało program edukacyjny dla dzieci - "Ulubiona Zabawka" - podaje Polska Izba Ubezpieczeń.

Ulubione zabawki maluchów zostaną objęte specjalną ochroną, którą potwierdza certyfikat.

- Program uczy, jak dbać o to, co najcenniejsze i wyjaśnia, dzieciom, jak działa ubezpieczenie - podaje firma ubezpieczeniowa. - Mogą do niego przystąpić rodzice lub opiekunowie maluszków w wieku od 3 do 12 lat.

Agenci podczas wizyty w domu klienta proponują objęcie ochroną ulubionej zabawki dziecka, której wartość rynkowa w chwili otrzymania certyfikatu nie przekracza 50 złotych.

Lalka, miś, samochodzik itp. (poza sprzętem elektronicznym typu tablet lub smartfon) na pół roku zyskuje ochronę PZU, a dziecko wypełnia specjalny certyfikat, w którym rysuje swoją ulubioną zabawkę i obiecuje się o nią troszczyć.

Jeśli w tym czasie zabawce coś się stanie, należy ją wraz z opisem szkody przesłać na adres podany na certyfikacie. Po naprawie w ciągu dwóch tygodni zabawka wróci do dziecka. Jeżeli nie uda się jej naprawić, zostanie zwrócona wraz z kartą zakupową o wartości 50 złotych do wykorzystania w jednej z sieci sklepów. A jeśli zginie? Wtedy należy wysłać podpisany certyfikat, a dziecko otrzyma kupon na nową.