Zimowe wyprzedaże przyciągną do sklepów ponad 3/4 z nas - wynika z ankiety Payback Opinion Poll.

Zakupy zrobimy głównie w centrach handlowych lub w e-sklepach, w których będziemy szukać przede wszystkim odzieży i obuwia.

77 procent pytanych planuje w czasie wyprzedaży zakupy. Największym zainteresowaniem kupujących - zwłaszcza pań - podczas nich cieszą się ubrania, buty lub dodatki do stroju. Inne popularne towary to książki, filmy, płyty muzyczne, gry komputerowe, perfumy i kosmetyki, a także urządzenia elektroniczne - szczególnie chętnie nabywane przez mężczyzn.


Co trzeci respondent planuje wydać na wyprzedażach od 251 do 500 złotych, blisko co czwarta osoba zamierza zamknąć się w kwocie do 250 zł, a niemal co piąta osoba przeznaczy na ten cel nawet do tysiąca zł. Pieniądze na zakupy weźmiemy z bieżącego budżetu domowego (56 procent), a prawie 1/3 badanych skorzysta z odłożonych oszczędności.


 

Okazji cenowych będziemy szukać przede wszystkim w centrach handlowych (84 proc.), a co druga osoba - także w internecie. 20 procent respondentów odwiedzi w tym celu również zagraniczne sklepy online. 3/4 konsumentów przyznaje, że fakt zimowych wyprzedaży zachęca ich do zapoznania się z ofertą sklepów dotychczas przez nich nieodwiedzanych lub odwiedzanych sporadycznie.

Wybieracie się na wyprzedaże? Co chcecie "upolować"?

Źródło: Payback Opinion Poll.