Jak działa rynek kapitałowy, skąd pozyskać kapitał, co kryje się pod hasłem instytucje rynku kapitałowego, czym są papiery wartościowe, na czym polegają analizy fundamentalne i techniczne, strategie inwestycyjne - o tych wszystkich zagadnieniach będzie mowa 20 stycznia w Gdańsku, podczas bezpłatnego szkolenia "Czas ruszyć do akcji".

Pod koniec 2014 roku rozpoczęła się czwarta edycja akcji "Inwestuj Świadomie". Do końca marca w ramach programu Akcjonariatu Obywatelskiego, zainicjowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa, w całej Polsce odbywają się bezpłatne szkolenia z inwestowania na giełdzie. Jesienią szkolili się seniorzy i studenci, teraz organizowane są szkolenia otwarte, dla osób z podstawową wiedzą ekonomiczną.

Zajęcia trwają trzy i pół godziny, z dwiema krótkimi przerwami. W styczniu zaplanowano je w Gdańsku, Białymstoku, Poznaniu i Warszawie. Na Pomorzu szkoleniowcy będą jeszcze 31 marca, w Sopocie.

- Zajęcia prowadzą eksperci giełdowi z domów maklerskich i najważniejszych instytucji rynku kapitałowego, którzy w ciekawy i prosty sposób, na licznych przykładach wyjaśniają trudne i skomplikowane treści - zachęcają organizatorzy.

Od fachowców można otrzymać praktyczne wskazówki, czym się kierować, inwestując na giełdzie, oraz jak korzystać ze swoich praw, będąc akcjonariuszem spółki giełdowej. Część szkolenia poświęcona jest podstawom psychologii inwestowania.

Szkolenie w Gdańsku odbędzie się w CDM PeKaO o godz. 17, zaś w Sopocie 31 marca, także o godz. 17, w Domu Maklerskim PKO BP SA.
W sezonie 2013/2014 w cyklu szkoleń, obejmujących 25 spotkań, wzięło udział prawie 3 tys. osób. Były specjalne szkolenia dla studentów oraz seniorów. W pięciu miastach w spotkaniach na uniwersytetach III wieku wzięło udział 250 osób.

Więcej informacji na http://akcjonariatobywatelski.pl/