Pasażerowie mogą teraz przebierać w coraz korzystniejszych ofertach podróżowania. Przewoźnik kolejowy, który po oddaniu do użytku nowych składów Pendolino odbudowuje swoją pozycję na rynku transportowym, kontynuuje swoją politykę promocyjną. Za wygraną nie dają także inni przewoźnicy.

Od czwartku, 28 maja wejdzie w życie promocja na wieczorne i weekendowe przejazdy Express InterCity oraz Express InterCity Premium, czyli na połączenia obsługiwane przez pociągi Pendolino. Promocją zostaną objęte kursy po godzinie 19 (od poniedziałku do piątku) oraz wszystkie weekendowe realizowane do niedzieli do godziny 13. Tańsze bilety na przejazd z Gdańska do Warszawy będą kosztować 49 zł, natomiast z Gdańska do Krakowa 98 zł.

Do tej pory za takie ceny można było nabyć tylko ograniczoną pulę biletów, pod warunkiem zakupienia ich z miesięcznym wyprzedzeniem.

Od 28 maja spółka znacząco obniży też ceny biletów na 13 trasach i w 11 połączeniach pośrednich. W tym wypadku chodzi o połączenia realizowane w ramach tańszej oferty InterCity oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Pomorskich pasażerów ucieszy 23-procentowa obniżka cen biletów na przejazdy między Gdańskiem a Łodzią (z 65 do 49,99 zł)

Gruszek w popiele nie zasypia też PolskiBus. Największy krajowy przewoźnik autokarowy i główny konkurent PKP InterCity poinformował właśnie, że do końca tego roku kupi 25 fabrycznie nowych autokarów marki ADL Plaxton Elite. Koszt tej inwestycji wyniesie aż 40 mln zł.

autor: Paweł Durkiewicz